Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 08:04
 
Ersan Aksu görevden mi alınacak?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in ilerleyen günlerde teşkilatlarda görevden almaların yaşanacağını açıklaması üzerine siyasi kulislerde AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun görevden alınacağı tezi konuşulmaya başlandı.
SİYASET Haberi
Ersan Aksu görevden mi alınacak?

AK Parti ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'na Samsun'da MHP Milletvekili Erhan Usta ve il Başkanı Taner Tekin ile AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın karşılıklı sert açıklamalar yapmaları üzerine "Cumhur İttifakı Ruhuna" aykırı davranış sergiledikleri için partileri tarafından görevlerinden uzaklaştırılmış Erhan Usta ise partiden ihraç edilmişti.

 

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, "Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar" diye konuşmasının hemen akabinde MHP'de Erhan Usta ve Taner Tekin ile hareket ettikleri bilinen MHP İlkadım, Atakum ve Canik İlçe Başkanları Cumhur İttifakı'na hiç bir unsurun zarar vermemesi amacıyla görevlerinden alındı.

 

MHP'deki görevden almaların akabinde gözler AK Parti'ye çevrildi. Siyasi kulislerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir'in yaptığı açıklamalar ışığında Samsun'da Ersan Aksu'nun görevden alınabileceği konuşuluyor. Aksu'nun görevden alınmasında en önemli etkenlerin başında, Bakan Berat Albayrak'ın Samsun ziyaretinde MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın çağrılmaması ve Bakan Albayrak'ın Samsun'dan sonra gittiği Ordu'da ise MHP İl Başkanının bakanın yanında olması olarak gösteriliyor.
 

Ayrıca AK Parti eski il başkanlarının tümünün Ankara'ya çağrılmalarına rağmen eski il başkanlarından Adem Güney'in çağırılmaması üzerine Güney'in sert açıklamaları karşısında neden çağrılmadığı konusunda Aksu'nun açıklama yapmaktan kaçınması olarak gösteriliyor. MHP'nin bakan ziyaretinde Güney'inde Ankara'daki toplantıya çağrılmamasının Aksu'nun koltuğunu salladığı öne sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Berat Albayrak, MHP, Ersan Aksu, Abdullah Karapıçak, Erhan Usta, Taner Tekin, Cumhur İttifakı
Yorumlar
Haber Yazılımı