Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 20:43
 
Esma Alper Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi
Türkiye Halter Federasyonu tarafından Nevşehir'de düzenlenen U15 ve U17 Türkiye Halter Şampiyonasında İlimizi temsil eden İlkadım Belediyesi sporcularımızdan Esma Alper Türkiye Şampiyonu, İlknur Demireli Türkiye İkincisi oldu.
SPOR Haberi
Esma Alper Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

30 Temmuz 4 Ağustos tarihlerinde Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasına kızlarda 116, erkeklerde 314 olmak üzere toplam 430 haltercinin katıldığı müsabakalarda  81 kiloda ilimizi temsil eden İlkadım Belediye sporcumuz Esma Alper başarılarına bir yenisini daha ekleyerek sıkletinde 6 Türkiye rekoruna bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Şampiyonu oldu. 59 kiloda mücadele eden İlknur Demireli ise Türkiye 2.si olarak müsabakayı tamamladı.

 

''BAYRAM ÖNCESİ ÇİFTTE SEVİNÇ YAŞATTILAR''
Müsabaka sonrası ayaklarını tozu ile başarı ile şehre dönen antrenör ve sporcuları makamında ağırlayan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Spor İşleri Müdürü Hakan Karaman, Şampiyona tatlı sürprizinde bulundu. Sporcular şampiyona hakkında sohbette bulunan Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,''Spora yapılan yatırımlar ile ülke genelinde sporda başarı grafiği gitgide yükseliyor. Tabi ki bundan da İlkadım Belediyesi spor kulübü payını alıyor. Halter sporcularımız, kilolarında  bir Türkiye şampiyonası, birde Türkiye ikincisi ile şehrimize döndüler.Bizlere yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çifte sevinç yaşattılar. Şehrimize altın madalya ile dönerek bizlere bayram öncesi bir nevi bayram hediyesi verdiler''dedi.

 

''BİR YERDE BAŞARI VARSA İLKADIM VARDIR''
Bir yerde başarı varsa orada mutlaka İlkadım Belediyesinin de bulunduğunu ifade eden Mırık,Şehrimize altın madalya kazandıran sporculara başarılarının devamını dilerken emeği geçen başta antrenörlerimiz Gökhan Göktaş, Eren Memiş olmak üzere de müsabakalarda ter döken tüm sporculara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

''SPOR VE SPORCUYA YAPTIĞI DESTEK İÇİN BAŞKAN DEMİRTAŞ' TEŞEKKÜR ETTİ''
Bu gençlerimizle ne kadar gurur duysak azdır diyen Antrenör Gökhan Göktaş,'' İnsana yapılan yatırım memleketimiz için milletimiz için ülkemiz için yapılabilecek olan en önemli yatırımlardandır. Bu nedenle spora ve sporcuya her zaman destek olan İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'a teşekkür ediyorum ''dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Esma Alper, Halter, Nevşehir, İlkadım Belediyesi, İlknur Demireli, Şerif Mırık, Hakan Karaman, Gökhan Göktaş, Eren Memiş, Necattin Demirtaş
Yorumlar
Haber Yazılımı