Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 11:58
 
FETÖ'NÜN SOKAK YAPILANMASI ÇÖZÜLEMEDİ
Fethullah Gülen'in liderliğindeki FETÖ terör örgütünün siyasetten bürokrasiye, iş dünyasından eğitime, bankacılık sektöründen basın sektörüne kadar tüm hücreleri birbir deşifre edilirken, örgütün sokak yapılanmasına henüz girilemediği öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
FETÖ'NÜN SOKAK YAPILANMASI ÇÖZÜLEMEDİ

Türkiye'nin tüm kılcal damarlarına adeta bir virüs gibi sızan, yıllardır kendisini gizlemeyi başaran FETÖ terör örgütüne 17-25 Aralık olayları sonrası devlet savaş açmış ve 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası ise FETÖ temizliği tabandan tavana başlatılmıştı. Bu savaş çerçevesinde, ev hanımından öğrencisine, en alt seviyedeki memurdan en üst seviyedeki bürokrata, polisten askere, istihbaratçısından akademisyenine, küçük esnaftan sanayicisine ve hatta holding sahiplerine kadar sıçramıştı. Yetersiz kaldığı eleştirileri yapılmasına rağmen siyasete dahi girildi. Fakat FETÖ ile temizlikte şuana kadar terör örgütünün çete ve mafya yapılanmalarına karşı devletin henüz hiçbir operasyona imza atamadığı öğrenildi.   FETÖ gibi Gladio yapılanmalarının sokak yapılanmalarına önem verdiğini belirten uzmanlar, "Şuana kadar FETÖ'nün sokak yapılanmalarına karşı hiçbir operasyon yapılmamış olması, FETÖ'nün sokaklara hakim olmadığı anlamına gelmemeli" dedi.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından mafyacılık olaylarının arttığı ve vatandaşlara irili ufaklı mafya yapılanmalarının adeta terör estirdiğinin altı çizilmekte. Son dönemde ismi mafya ile anılan bir çok ismin basın sektörüne gazete ve benzeri yayın organlarıyla sızma girişimlerinin gözden kaçmadığına vurgu yapılırken, FETÖ'nün devletin kilit noktalarında hakimiyet sağladığı dönemde korunup kollandığı bilinen birçok mafya liderine halen dokunulmuyor olması şaşkınlıkla karşılanıyor.   İçişleri Bakanlığı'nın, FETÖ'nün sokak yapılanmasına karşı hiçbir operasyon yapılamadığının farkına varması üzerine 81 ilin Valilik ve Emniyet Müdürlüğü'ne genelge yolladığı ve sokakları mafya ve çete yapılanmalarından temizlenmesi talimatı verdiği öne sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: FETÖ'NÜN, SOKAK, YAPILANMASI, ÇÖZÜLEMEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı