Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 16:24
 
Fevzi Cem Şenocak ile tanışıyor
15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından FETÖ operasyonları çerçevesinde Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 2016/29658 soruşturmada ifade veren Mustafa Alpay Figen isimli şüpheli avukat verdiği ifadede değişik partilerde görev almış ve siyasilerle bağı olan avukatların FETÖ bağlantılarını ortaya serdiği görüldü
GÜNDEM Haberi
Fevzi Cem Şenocak ile tanışıyor

"CEMAATLE İLK OLARAK AVUKATLIK YAPARKEN TANIŞTIM"
Samsun Cumhuriyet Savcısı Selçuk Cebeci'ye şüpheli sıfatıyla ifade veren Mustafa Alpay Figen, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini beyan ederek vermiş olduğu ifade tutanağında FETÖ hakkında birçok bilinmezi itiraf ettiği görüldü. FETÖ yapılanmasıyla ilk olarak Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde 1999 ila 2006 yıllarında avukatlık yaparken tanıştığını söyleyen Figen, "İlk olarak Vezirköprü'de VEZDER isimli derneğin başkanı Yakup Karakaya isimli İstanbul doğumlu olan şahıs beni cemaatle tanıştırmıştır. Bir veya iki kez cemaatin makbule isimli yemeğine katıldım" dedi.  

 

"VEZİRKÖPRÜ'DE FETÖ'NÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİN AVUKATLIĞINI YAPTIM"
FETÖ ile tanışmasının ardından Vezirköprü'de FETÖ'nun önde gelen insanlarının avukatlığını üstlenmeye başladığını belirten Figen, "Cemaatle tanışmamın ardından,  halıcı olduğunu bildiğim Hüseyin Cangi ve onun akrabası mobilyacı Münir Yaman'ın avukatlığını yaptım. Demirci olan Ahmet İğdi, doğalgaz işi yapan soy ismini hatırlamadığım Emrullah ismindeki şahısın avukatlığını üstlendim. Benim avukat olarak görev yaptığım dönemde isimlerini verdiğim ve avukatları olduğum isimler Vezirkörü'de Fettullahçı yapılanmaya öncülük ediyorlardı" diye konuştu.  
 

 

ŞENOCAK İLE TANIŞMASI
2006 yılından itibaren Samsun'da avukatlık yapmaya başladığını ifadesinde dile getiren Figen, "Beni cemaate sokan Yakup Karakaya, Samsun'da avukatlık yapmaya başlamam üzerine Fevzi Cem Şenocak ile tanışmamı istemiş ve bana çok faydalı olacağını söylemiştir. Daha sonra beni Fevzi Cem Şenocak aradı ve 'Tanışalım bizim hukukçular derneğimiz var sana çok şey katar' dedi. Fevzi Cem Şenocak'ın bahsettiği dernek ilk ismi olan Güven Hukuk, sonraki ismi TAHKİM-DER'dir" şeklinde konuştu.   Bilindiği gibi Fevzi Cem Şenocak, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, gazeteci N.U, Adnan Ölmez'in başkanlığını yaptığı dönem Samsunspor avukatlığı, Samsun'da faaliyet gösteren bir esnaf kooperatifinin avukatlığının yanı sıra Samsun'da YEDAŞ gibi büyük şirketler ve tanınan isimlerin avukatlığını yapmıştı. Şuan FETÖ'nün avukat yapılanmasının imamı olduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanmakta.     Yazı dizisi olarak yayınlanacak olan ifade tutanağının devamı 20 Kasım Pazartesi Samsun Etik Haber'de olacak.      

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Fevzi, Cem, Şenocak, ile, tanışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı