Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 08:25
 
Firma sahibi herşeyi itiraf etmiş!!!
Tekkeköy'de deniz kumunu kaçak yollarla denizden alarak satan ve bu olay yüzünden Belediye Başkanı Hasan Togar'a yaklaşık 300 bin TL rüşvet verdiği iddia edilen firma sahibinin, Samsun Valiliği'ne verdiği ifade ile rüşvetin tüm detayları ortaya serildi.
GÜNDEM Haberi
Firma sahibi herşeyi itiraf etmiş!!!
Tekkeköy İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren Eti Bakır İşletmeleri’nin bulunduğu alanda deniz kumunun illegal yöntemlerle alındığı ve bu kumların yine Tekkeköy sınırlarında faaliyet gösteren Toros Tarım isimli işletmeye satıldığı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın bu olaya göz yumarak rüşvet aldığı öne sürülüyordu. İçişleri Bakanlığına sunulan şikayet dilekçesi sonucu bakanlığın Samsun Valiliği'ne konunun araştırılması talimatı vermesi üzerine valilik tarafından firma sahibi Yunus Emre Özer'in ifadesine başvurduğu ortaya çıktı. Özer'in verdiği ifadeyle rüşvet iddiaları tüm çıplaklığıyla ortaya serildi.  

İşte Belediye Başkanı Hasan Togar'a rüşvet verdiğini itiraf eden firma sahibi Özer'in ifadesi:  

Soru 1: Hangi işle meşgulsünüz? Gökhan Uçan, Mustafa Bayraktar ve Salih Kaya'yı tanıyor musunuz?  
Cevap 1: Ben Tekkeköy'de esnaflık yapmaktayım. İki şirketim var. Gökhan Uçan'ı tanırım. Belediye Başkanı'nın yanında tanıştık. Belediye Başkanının şoförlüğünü yapar. Mustafa Bayraktar Tekkeköy'de esnaflık yaptığını biliyorum. Bire bir tanımam bir alış-verişliğim yoktur. Salih Kaya'nın, Belediye Başkanı Hasan Togar'ın kardeşi Mümin Togar'ın dükkanında çalışan biri olarak biliyorum. Kendisiyle bir samimiyetim ve hukukum yoktur.  

Soru 2: 30.06.2017 vadeli 30 bin TL, 30.07.2017 vadeli 30 bin TL, 31.008.2017 vadeli senetleri kime neden verdiniz?  
Cevap 2: Bu senetleri Belediye Başkanı Hasan Togar'dan alacak olduğumuz deniz kumu malzemesi karşılığı alacaklısı boş bir şekilde isimleri yazısız ve daha sonradan Mustafa Bayraktar'da çıkan senetlerdir. Gökhan Uçan'ın Whatşaap yazışmalarından anlaşılacağı üzerine senetleri Gökhan Uçan'dan istedim. O da senetleri Hasan Togar'a verdiğinin, Hasan Togar'ın da, Mustafa Bayraktar'a verdiğini yazdı. Aradan bir süre geçtikten sonra Ziraat Bankası Tekkeköy Şubesi aracılığıyla senetler Mustafa Bayraktar'dan protesto şeklinde tarafıma iletildi. Banka kayıtları incelendiğinde bu ifademin doğruluğu ortaya çıkacaktır. Bu senetler halen Mustafa Bayraktar'dadır. Bu protesto resmi kayıtlarda mevcuttur.  

 

Soru 3: 28.02.2017 vadeli 138 bin TL'lik senedi Salih Kaya'ya neden verdin?  
Cevap 3: Tekkeköy Belediyesi şantiyesi yanında bulunan Eti Bakır arazisi içerisindeki deniz kumunu almam karşılığı Hasan Togar'a hamili boş yazılı 138 bin TL'lik senet verdim. Senedi gününde ödeyemedim. Protesto oldu, bunun üzerine 10 gün sonra elden bir şekilde protestoyu öğrendiğim zaman Salih Kaya'nın yanına giderek ödemeyi elden yapıp senedimi aldım. Salih Kaya bu senedi Ziraat Bankası Tekkeköy Şubesi'nden tarafıma protesto etmiştir. Bu protesto resmi kayıtlarda mevcuttur.  

 

Soru 4: Servet Özen tarafından Gökhan Uçan'a EFT ile gönderilen 17.05.2016 tarihinde 20 bin TL, 15.03.2017 tarihinde 25 bin TL ve 17.03.2017 tarihinde 15 bin TL neden gönderildiğini biliyor musunuz?  
Cevap 4: Servet Özen annem olur. Banka hesabını telefondan aktif olarak ben kullanırım. Gökhan Uçan'a yapılan EFT'ler yine yukarıda belirttiğim gibi Eti Bakır İşletmeleri sahasından alınan deniz kumu nedeniyle Hasan Togar'a borçlandığım meblağın bir kısmıdır. Bu yaptığımız iş illegal bir işlem olduğundan dolayı Hasan Togar ödemeleri Gökhan Uçan'ın hesabına aktarmamı istemesi üzerine ETF'ler gerçekleştirilmiştir.   Devamını yayınladığımız evraklardan okuyabilirsiniz...  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Firma, sahibi, herşeyi, itiraf, etmiş!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı