Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:04
 
Firma sahibi kabul ederken, koruma red etmiş
Tekkeköy Belediyesi'ndeki yaklaşık 300 bin TL'lik yolsuzluk soruşturmasında, Belediye Başkanı Hasan Togar'ın şoför ve korumalığını yapan Gökhan Uçan vermiş olduğu ifadede yolsuzluk iddialarını red etmiş, firma sahibi Yunus Emre Özen ise "Yolsuzluk yapıldı" demiş.
GÜNDEM Haberi
Firma sahibi kabul ederken, koruma red etmiş

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın, Tekkeköy İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren Eti Bakır İşletmeleri’nin bulunduğu alanda deniz kumunun illegal yöntemlerle alındığı ve bu kumların yine Tekkeköy sınırlarında faaliyet gösteren Toros Tarım isimli işletmeye satıldığı öne sürülüyordu. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın bu olaya göz yumarak yaklaşık 300 bin TL rüşvet aldığı iddiasıyla İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma izni vermesiyle Samsun Valiliği'nin yürüttüğü soruşturmada, Başkan Togar'ın koruması, yolsuzluğu inkar ederken, firma sahibinin, "Yolsuzluk yapıldı" şeklinde ifade verdikleri ortaya çıktı.  

 

Samsun Valiliği'nin soruşturma başlatması üzerine tehdit iddiaları havada uçuşurken, Samsun Cumhuriyet Savcılığı'nın kapısını tehdit edildiği iddiasıyla çalmayan kalmadı. Tekkeköy Belediye Başkanı denizden illegal alınarak satılan kum olayında yaklaşık 300 bin TL rüşvet aldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılması üzerine, Belediye Başkanı Togar, soruşturma geçirmesine neden olan avukatın kendisinden 1 milyon TL istediği, vermediği takdirde belgeleri basına sızdırmakla tehdit ettiği gerekçesiyle avukat hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Ardından sabıkalı eski gazeteci ve bir taraftar derneği başkanının yayında olmayan bir dergi adına belediyenin kapısına dayandığı iddia ediliyor.

 

Yine bu olayları araştıran gazeteci Berat Gonca ve Sezer Sezer tehdit edilerek kendilerinden 50 bin TL haraç istendiği gerekçesiyle eski gazeteci Okan Baş, Samsunspor Şehzadeler Taraftar Derneği Başkanı Ali Haliloğlu, Av. Rıfat Bülbül ve Belediye Basın Danışmanı Muhammet Üstün hakkında şikayetçi oldular. Son olarak rüşvet verdiği iddia edilen firma sahibinin de tehdit edildiğini öne sürerek Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına Başkan Hasan Togar ve koruması Gökhan Uçan hakkında suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.   

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Firma, sahibi, kabul, ederken,, koruma, red, etmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı