Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 10:15
 
Gazi Hizmet Binasının Satışı Bugün Büyükşehir Meclisine Geliyor
İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binasının benzinlik alanına dönüştürülerek satışı için görüşülecek olan gündem maddesi bugün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisine geliyor.
SAMSUN Haberi
Gazi Hizmet Binasının Satışı Bugün Büyükşehir Meclisine Geliyor

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı bugün ilk oturumu ile başlayacak. 27 gündem maddesinin görüşüleceği mecliste İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binasının Benzinlik alanına dönüştürülmesi de görüşmeye alındı. Meclis gündemin 11. maddesinde “İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 03.07.2019 Tarih Ve 25380 Sayılı; İlkadım İlçe Belediye Sınırlarında Ticaret Alanı Kullanımının Akaryakıt Ve Servis İstasyonu Kullanımına Dönüştürülmesine İlişkin Nazım İmar Planı Değişikliği Teklifi” komisyonlara havalesi ile görüşülecek.

 

Gazi Hizmet binasının geçmiş dönemde de satış kararının alındığını kaydeden Başkan Demirtaş, satışın değer kazanması için alanın benzinlik alanına çevrilmesi formülüne gitti. Alanın benzinlik yapılmasına uygun hale gelmesi durumunda yüzde 100 değer kazanacağına vurgu yapan Demirtaş, "Mevcut haliyle satışa çıkarmamız durumunda örneğin arazi 10 milyon liraya ihaleye çıkacaksa, benzinlik olarak satışa çıkması durumunda bu oran en az 20 milyon lira olacaktır. Rakamlar temsilidir ama satış fiyatında yüzde 100'lük bir fark olacağı görünmekte" dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yoğun programından dolayı ve şehir dışında olmasından dolayı konunun Büyükşehir Meclisi gündemine bu hafta geldiğini söyleyen Başkan Demirtaş, “Mecliste kabul edildikten sonra benzin istasyonu olarak değer tespiti yapacağız ve ihaleye çıkarak satışını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediye Meclisinden bu hafta sonu onaylanmasının ardından meclisi olağan üstü toplayarak ihaleye çıkmak için karar alabiliriz” diye kaydetti.

 

Gazi Hizmet Binasının benzinlik alanına çevrilmesinin ardından satışı ile birlikte belediye kasasına büyük bir kaynak sağlanacağını ifade eden Başkan Demirtaş, “Bize bazı çevrelerden benzin istasyonunu belediyenin işletmesi konusunda telkinlerde bulunuyor. Belediyenin benzin istasyonu işletmesine ben sıcak bakmıyorum. Belediye kendi işlerini doğru yapamıyor ki benzin istasyonu işletme işine girmesi çok doğru bir iş değil. O özel sektör mantığı ile yapılması gereken iş” diye konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, İlkadım Belediyesi, Mustafa Demir, Necattin Demirtaş
Yorumlar
Haber Yazılımı