Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 09:30
 
Gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayıpederden açıklama
Kayınpederi tarafından 4 kez tecavüze uğradığı iddiasıyla Kavak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Sündüs A.’nın iddiaları üzerine kayınpederin avukatı açıklama yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Gelinine tecavüz ettiği iddia edilen kayıpederden açıklama

Samsun’un Asarcık ilçesi Kılavuzlu Mahallesi’nde yaşayan dört kız çocuğu annesi Sündüs A., kendisine dört kez tecavüz ettiği gerekçesiyle kayınpederi N.A.’dan ve olaylar yaşanırken Moldova’da bir kadından çocuk sahibi olduğunu öğrendiği inşaat işçisi eşi R.A.’dan şikayetçi oldu. Ölüm tehdidi altında olduğunu söyleyen Sündüs A., devlete sığınma talep etti.

 

Olay, Asarcık ilçesi Kılavuzlu Mahallesi’nde 2019 yılının ağustos ve aralık ayları arasında meydana geldi. İddiaya göre; 4 kız çocuk annesi Sündüs A., kayınpederi R.A. tarafından dört defa tecavüze uğradı. Yaşananlar üzerine eşi ile boşanma aşamasına gelen Sündüs A., bu süreçte inşaat işçisi eşi R.A.’nın Moldova’da bir kadınla birlikte olarak çocuk sahibi olduğunu öğrendiğini de söyledi. Kayınpederince evden kovulduğunu, babaevine zorla gönderildiğini ve çocuklarının kendisine gösterilmediğini iddia eden Sündüs A., kayınpederi N.A. hakkında Kavak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Sündüs A., dört defa nitelikli cinsel saldırı, cinsel amaçla hürriyetten alıkoyma, silahlı tehdit, özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa, hakaret suçlarına maruz kaldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.

 

Yaşanan gelişmeler üzerine tecavüze uğradığını iddia eden Sündüs A'nın kayınpederi N.A, avukatı Hasan Demir aracılığıyla açıklama yaptı. Olayın yapılan haberle örtüşmediği ve kendilerine iftira atıldığını öne sürüldüğü açıklamada şu şekilde: "Müvekkilim, gelini olan Sündüs A.’nın mahallelerinde komşusu olan Dilaver K. isimli şahısla oğlunu uzun zamandır aldattığını öğrenmiştir. Bu hususun açığa çıkmasından sonra müvekkilimin oğlu R.A. tarafından Sündüs A. aleyhinde Samsun Aile Mahkemesi’nde zina sebebine dayalı boşanma davası açılmıştır. Bu sebeple Sündüs A. gerçeğe aykırı bu beyanlarla müvekkilimi karalamaya çalışmaktadır. Aldatma olayına ilişkin tanık ifadeleri ve müvekkil tarafından hukuka uygun yollarla elde edilmiş ses kayıtları bulunmaktadır"

 

   

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Gelinine, tecavüz, ettiği, iddia, edilen, kayıpederden, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı