Haber Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 09:07
 
Genç'in yalnızlaşmasına sebep Usta mı?
Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yardımcısı Alican Usta'nın Genç'in tanıtım ve reklam işlerini üstlendiği 2015 yılından itibaren Osman Genç'in adeta şehrin tüm bürokrasisi ile arasının açıldığı ve vatandaş ile neredeyse bağının koptuğu ileri sürülüyor.
SAMSUN Haberi
Genç'in yalnızlaşmasına sebep Usta mı?

Alican Usta, Samsun Milli Eğitim'de müdür yardımcısı görevini yürütürken, kendi çocuklarını hakları olmadığı halde üstün yetenekli çocukların okuduğu okula kayıt ettirerek, üstün zekalı çocukların kontenjanını gasp ettiği ve milli bir sporcunun kazanılmış hakkını gasp ederek kendi yakınının bu hakkı kullanmasını sağladığı gibi iddiaların basına yansıması üzerine Alican Usta müdür yardımcılığı görevinden alındığı biliniyor.

 

2014 yılının son aylarında görevden alınan Usta'nın 17/25 Aralık olaylarının ardından kurum ve kuruluşlarda çalışanların belediyelerde istihdam edilebilmesi için başlatılan devlet projesine paralel Usta'nın da Canik Belediyesinde Başkan Yardımcısı görevine atandığı biliniyor. Alican Usta, belediyede tanıtım ve medya başta olmak üzere Osman Genç'in adeta tüm programlarını belirleyen isim konumuna getirildi.

 

Alican Usta'nın hazırladığı programlarla Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek için yıllardır çalışma yapan Osman Genç'in farkında olmadan neredeyse tüm iplerini Usta'ya kaptırdığı ve bu yüzden şehrin sevilmeyen adamı konumuna geldiği iddia ediliyor. Buna örnek olarak, Şehrin Valisi, eski Canik Kaymakamı, Tekkeköy Belediye Başkanı gibi onlarca isimle arasının açılması olarak gösteriliyor. Alican Usta'nın şehirde kurum ve kuruluşların yaptığı her etkinliğe karşı Canik Belediyesi bünyesinde anında alternatif proje başlatması Osman Genç'in Samsun'da adeta sevilmeyen adam ilan edilmesine neden olduğu vurgulanıyor.

 

Alican Usta'nın asıl amacının Osman Genç'i Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaparak kendisinin de Canik Belediye Başkan adayı olmayı amaçladığı ama Genç'in AK Parti tarafından aday gösterilmemesi üzerine, Usta'nın halen yapmış olduğu programları, servis edilmesini sağladığı haberler ve şehrin farklı noktalarına asılan reklam afişleri ile AK Parti dışındaki partilere yeşil ışık yakmaya çalıştığı öne sürülüyor. Osman Genç'in farklı bir partiden büyükşehir adayı gösterilmesi durumunda Usta'nın da o partinin Canik adayı olmayı amaçladığına işaret ediliyor.

 

Her ne kadar Canik Belediye Başkanı göreve geldiği ilk gün makam odasının kapısını söktürerek, "İsteyen istediği an bana ulaşabilsin" açıklamaları yapsa da Alican Usta göreve gelene kadar bu uygulamanın tıkırında ilerlemesine rağmen, Usta'nın göreve gelmesiyle adeta sökülen kapının yerine duvar örüldüğü ve değil vatandaş, şehrin ileri gelenlerle dahi Osman Genç'in bir masa etrafında buluşamadığı kaydediliyor. Buna örnek olarak ise Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Samsunspor için düzenlemiş olduğu yardım kampanyasına davetli olmasına rağmen tek katılmayan belediye başkanının Osman Genç olması örnek olarak sunuluyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Canik Belediyesi, Osman Genç, Alican Usta, AK Parti, Osman Kaymak
Yorumlar
Haber Yazılımı