Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 11:07
 
GLADYOCU AHMAK!
GÜNDEM Haberi
GLADYOCU AHMAK!

Eskilerde ülkücü, şimdilerde AK Partili  bizim mahalleden bir zat, "Kadın müftü ve vaizelerin son zamanlarda verdiği bazı fotoğrafları eleştirenlere "Godoş" demiş.

 

Bu zat vaktiyle solcularla yaptığı mücadele(!) ile övünür, 12 Eylül den sonra yıllarca kaçak yaşadığını anlatır.

 

Peki;

 

Türkiye'yi 12 Eylül'e getiren süreç kimin eseriydi ?

 

Sağ/sol terör olaylarını organize eden kimdi?

 

Maraş ve Çorum olayları, aynı silahla hem sağcı, hem solcu gençlerin öldürülmesinde kimin parmağı vardı?

 

İçinizden Gladyo/ NATO veya ABD dediğinizi duyar gibiyim.

 

Yani bu arkadaş, geçmişte Gladyo'ya piyonluk yapmış bir zavallı. Ve o zavallılığıyla da övünen biri.

 

Şimdi bu zavallı çıkmış türlü misaller vererek "Godoşlar kadın imam telaşına düşmüşler" diyor. O dedikleri godoşluksa, godoşluğu kendisine iade ediyorum. Dediklerinden birini mutlaka yapmıştır. Eğer kendisi çok istiyorsa ve erkeklerin önünde eğilip kalmalarını uygun buluyorsa kendi hanımını, kızını erkeklerin önüne geçirip imam yapabilir. Ki uygun bulmuyor. Otobüste dahi hanımları erkeklerle  aynı ortamda bulunan adamlara da "Godoş" demiş çünkü...

 

Son zamanlarda "Kadınlar camiye" kampanyaları, "Dinde reform" ve "Dinlerarası diyalog" fikirlerinin bir parçası olduğu muhakkak. Kimsenin evinde, sokakta şurada burada ne yaptığı bizi bağlamıyor. Ama sokataki "Laik" yaşantının camilere kadar sokulmak istenmesi bizi bağlar. Burada verilecek tavizin önünü alamayız bir daha.

Bundan 20- 30 yıl önce bu topraklarda olmayan şeyleri siyasi kaygılarımıza alet edip normal karşılarsak Din-i İslam'ı bozar, yok ederiz. Hadi din adına hiç bir şey bilmiyorsunuz, Osmanlı'yı savunup Osmanlı da olmayan uygulamaları savunmak aslında Osmanlı'nın İslam'ı bozduğunu söylemektir.

 

Sadece Osmanlı'nın değil, Müslüman olduktan sonra atalarımızın İslam'ı aslına uygun olarak yaşamadığını söylemiş olursunuz.

 

Öyle ya, bu gün olanlar o gün olsa nasıl davranırdı atalarımız. Ashab-ı kiramı, mezhep imamlarımızı, İslam alimlerini saymıyorum. Çok sevdiğimiz Alpaslan, Fatih, Yavuz ve Kanuni zamanında bir kadın camilerde erkeklerle beraber diz kurup otursalardı acaba ne hüküm verirlerdi?

 

Başa dönersek, geçmişte Gladyo'ya yaptığı piyonluktan ders alacağına bu gün Gladyo'nun başka bir koluna maşalık yapıyor ahmak, farkında değil. Fetö Dinlerarası diyaloğun Türkiye ayağı, Gladyo, ABD ise ve Fetö'nün arkasında ABD var ise Fetö projelerini bilerek/bilmeyerek savunanlara "Glodya'ya hizmet ediyorlar" demek yanlış olmaz.

O gün ABD'ye saydırıp farkında olmadan Gladyo'ya hizmet etmek neyse, bu gün Fetö'ye ve  ABD'ye saydırıp Fetö projelerini savunmak aynı şeydir.

 

Ben buna ahmaklık diyorum siz daha uygun bir sıfat bulabilirsiniz...

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: GLADYOCU, AHMAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı