Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:33
 
Göksel görevden alınacağı konusunda konuştu
Samsun'da yapılan temayül yoklamaları ardından Samsun'da bir kısım medyanın, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in görevden alınacağı iddialarına karşı Göksel, "Kimin gidip kimin kalacağını gazete manşetleri belirleyemez" dedi
SİYASET Haberi
Göksel görevden alınacağı konusunda konuştu

Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'a yakın durması üzerine bazı kesimin tepkilerini üzerine çeken AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel hakkında bazı basın yayın organlarında görevden alınacağı yönünde haberlerin servis edilmesi üzerine, "Kimin gidip, kimin kalacağını gazete manşetleri belirleyemez" dedi.

 

Gazete manşetleri ile yönlendirilen bir parti olmadıklarını belirten Göksel, "Gazete manşetlerine aldanmış olsaydık, tüm dünyadaki mazlum halkın liderleri olarak gördüğü Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı olamayacaktı. Hatta muhtar dahi olamaz deniyordu" diye konuştu.   Makam mevki aşkını yüreğinde barındırmadığına vurgu yapan Göksel, "Bu makam babamızın tabulu malı değil. Burada teşkilat sistemi işlemektedir. Teşkilat sisteminde Muharrem Göksel devam edecekse eder, etmeyecekse etmez. Buna genel merkez karar verecektir. Gazeteler ve gazetelerin arkasındaki karanlık güçler değil. Genel Merkez bizimle çalışmak istemezse bu davadan vazgeçmeden yine bu dava için çalışmaya devam edeceğiz. Biz illaki, ‘Ben burada olursam çalışacağım, burada olmazsam çalışmayacağım’ gibi bir söylem içinde olamadık. Bu söylem içinde olanların zaten bizim partimizde yeri yok. Meselemiz koltuk meselesi değil, devlet meselesi, dava meselesi. Yoksa bizim makamlarla, mevkilerle işimiz yok. Herhalde bunu anlamayan arkadaşlar yazıyorlar bunları ve onlarda zamanla anlayacaklardı" şeklinde konuştu.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Göksel, görevden, alınacağı, konusunda, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı