Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 09:52
 
Göksel, 'Samsun'u haramiler mi bastı?'
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın, tehdit edilerek 1 milyon TL istendiği gerekçesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafına suç duyurusunda bulunması ve yayında olmayan derginin görsel hazırlayarak belediyenin kapısına dayandığı iddiaları karşısında ateş püskürdü ve "Samsun'u haramiler mi bastı" dedi.
SİYASET Haberi
Göksel, 'Samsun'u haramiler mi bastı?'

"KANUN VAR NİZAM VAR" 

Kimsenin kimseyi tehdit edemeyeceğini belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, "Sadece belediye değil her hangi bir vatandaşımız biri ve veya birileri tarafından tehdit edilmesi durumunda hemen Cumhuriyet Savcılıklarına başvurmalı ve işlemleri başlatmaları gerekmekte. Kanunlarımız belli, nizamlarımız belli. Kimse kimseyi tehdit edemez, burası neresi yani? Samsun'u haramiler mi bastı? Böyle şey mi olur?" dedi.  

 

"DEVLET GEREKENİ YAPACAKTIR"
Devletin gerekeni yapacağını kaydeden Göksel, "Kimse kimseyi tehdit edemez çünkü herkesin üstünde devlet vardır. Devlet gereğini yapacaktır. Hiç kimse yalandan yere kendi kendisine iş yapmaya kalkmasın. Tehdit etmek ne demek, mafya mısınız siz? Nasıl iş, hey Allahım, nasıl işlere kaldık. Yapılanlar kabul edilir şeyler değil, böyle şey olur mu? Kimse kimseyi tehdit edemez, Türkiye Cumhuriyeti'nde kanun var, nizam var, hukuk var. Devletin bu tür işlere kalkışanlara asla göz açtırmaması gerekli ve bu konuda devletin gerekeni yapacağından en ufak şüphem yok" diye konuştu.  

 

"OLAYIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ"
AK Parti İl Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarına değinen Göksel, "Bırakın bir belediyemizin başkanının tehdit edilmesini, hangi parti ve görüşe sahip olursa olsun, hiç bir vatandaşımızın tehdit edilmesine asla müsamaha gösteremeyiz. Kim olursa olsun tehdit veya baskıya uğraması durumunda bu işin sonuna kadar takipçisi AK Parti olacaktır. AK Parti'nin çete, mafya, terör örgütü ve darbeci yapılanmalarına karşı açmış olduğu savaş ortadadır. Bu konularda ne kadar yol aldığımıza herkes şahit" şeklinde konuştu.   Hatırlanacağı gibi: Av. Rıfat Bülbül tarafından Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve beraberindeki 4 kişi hakkında İçişleri Bakanlığı'na, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, yönetici olmak, kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, yolsuzluk, evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanmak’ iddialarıyla yaptığı şikayet üzerine Bakanlık, Samsun Valililiği'ne soruşturma izni vermişti.   Daha sonra Tekkeköy belediye Başkanı Hasan Togar, Rıfat Bülbül'ün, elindeki belgeleri basına sızdırma tehdidiyle kendisinden 1 milyon TL rüşvet istendiği gerekçesiyle şantaj yapıldığını gerekçe göstererek Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Yine Rıfat Bülbül'ün elindeki belgeleri eski gazeteci Okan Baş ve Samsunspor Şehzadeler Taraftarlar Derneği Başkanı Ali Haliloğlu'na vermesi sonucu yıllardır yayında olmayan bir derginin ismi üzerinden "Hırsız Var" diye görsel hazırlayıp belediyenin kapısına dayandıkları ve menfaat temin etmeye çalıştıkları iddia ediliyordu. Yine aynı ekip tarafından, site yöneticilerimiz Berat Gonca ve Sezer Sezer tehdit edilmiş ve tehdit edenler hakkında Gonca ve Sezer Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuşlardı. Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından Gonca ve Sezer'in can güvenliklerinin sağlanması için güvenlik tedbirleri uygulamaya alındığı öğrenildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Göksel,, 'Samsun'u, haramiler, mi, bastı?',
Yorumlar
Haber Yazılımı