Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:49
 
Güler’den odalara proje çağrısı
Samsun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler, Samsun’un istihdamına büyük katkı sağlayacak olan meslek edindirme kursları için odaların proje hazırlamaları halinde destek vereceklerini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Güler’den odalara proje çağrısı

Lokantacılar Odası’nın başlattığı Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor projesi ile çok sayıda gencin meslek öğrendiğini ve işsizlikten kurtulduğunu kaydeden Başkan Güler, “Birçok esnafımız kalifiye eleman sıkıntısı çekmektedir. Bu sorunu  meslek odalarımızın önderliğinde meslek kursları açarak çözebiliriz. Lokantacılar Odası kendi esnafına hitap eden bir kurs açtı ve işsiz gençlerimizi Avrupa Birliği Hibe kredisi desteği ile meslek sahibi yaptı. Kuaföründen ayakkabıcısına, fotoğrafçısından madeni sanatkarına kadar çok farklı meslek odalarımız var. Bu odalarımızın da kurs açmak istemeleri halinde bizler Samsun Esnaf Odaları Biriliği olarak destek vermeye hazırız” dedi.  

 

Samsun ekonomisinin kalkınması için birlikte çalışılması gerektiğini dile getiren Başkan Güler, “Samsun’un daha çok güçlenmesini istiyorsan el ele vermek lazım. Bizler 35 bin esnafımızla büyük bir aileyiz. Bu aile istediği zaman çok güzel çalışmalara imza atar. Samsun’un hem ekonomisi güçlendirmek hemde işsiz gençlerimizi sokaktan kurtarmak için çalışmalıyız. Bu konuda proje hazırlamak isteyen yada kurs açmak isteyen meslek odalarımıza her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Güler’den, odalara, proje, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı