Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 09:14
 
Haber Medya kıdem tazminatıyla işi bitirmek istiyor
Haber Medya Grubu yayın hayatını sonlandırırken 65 çalışanı işsiz kaldı. Grup yönetiminin 65 çalışanıyla bugün bir araya gelerek kıdem tazminatı karşılığı diğer haklarından feragat etmeleri için pazarlığa oturacağı öne sürülüyor.
GÜNDEM Haberi
Haber Medya kıdem tazminatıyla işi bitirmek istiyor

Samsun'da Haber Gazetesi, AKS Tv, Haber Hayat Dergisi ve Haber Radyo kuruluşlarını içerisinde barındıran Haber Medya Grubu Pazartesi (Dün) yayın hayatına son verdi. Bu karar sonrası 65 çalışan işsiz kalmıştı. Bugün (Salı) çalışanlarıyla bir araya geleceği öne sürülen Haber Medya Grubu yöneticilerinin işlerine son verilen 65 kişiyle pazarlık masasına oturacağı öğrenildi.

 

İşçilerle bir araya gelecek olan şirket yöneticilerinin işçilere kıdem tazminatlarını ödeme teklifinde bulunacakları ve buna karşılık; ihbar tazminatı ve iş hukukundan doğan tazminat haklarından feragat ettiklerini bildiren bir sözleşme imzalatmak isteyecekleri belirtiliyor.

 

Bu anlaşmaya yanaşmayan personellere mahkemeye gidebileceklerinin bildirileceği öne sürülüyor. Şirketin iflas bildiriminde bulunacağı ve şirketin iflas bildiriminde bulunmasının ardından işçilerin tüm tazminat haklarını alabilmek için mahkemelere başvurmaları durumunda dahi hukuken zor durumda kalacakları ifade ediliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Haber, Medya, kıdem, tazminatıyla, işi, bitirmek, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı