Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 19:59
 
HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ!
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Atakum Cem Evi’nde Aşure yemeğinde birlik ve dostluk mesajları verdi. Dernek Başkanı Cem Sultan Ermiş ve arkadaşlarının organize ettiği Aşure yemeğine çok sayıda vatandaş katıldı.
SİYASET Haberi
HAKSIZLIKLAR  KARŞISINDA SUSMAYACAĞIZ!

Zeybek; Sevgili canlar, insanlık tarihinin en trajik olayı “Kerbela” katliamında yaşanmıştır. Muharrem ayı, Kerbela Şehitlerinin anıldığı, yaşanan acıların yasının tutulduğu ve zulme boyun eğilmeyeceğinin (direnişin) asırlardır haykırıldığı hüzün, matem ve direniş ayıdır. Tarihte haksızlığa karşı direnen, bu uğurda canlarını feda etmekten çekinmeyen, HZ İmam Hüseyin ve yol arkadaşları; Hak mücadelesinde zilletle yaşamaktansa izzetli ölmeyi, yezit’e karşı boyun eğmeyişi insanlığa rehber olmuştur. Kerbela da asırlar önce yaşanan olayın unutulmamasının en önemli nedeni; haksızlığa karşı direnişte, ezilenlerle birlikte olunması ve örnek alınmasıdır.

   Zeybek; İnsanlık tarihinde haksızlık karşısında susmayan, ezilenlerin safında yer alan Kültürün yaşayanları olarak, aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Haksızlıkların karşısında olmak, ezilenleri savunma da canımız da acısa yolumuzdan dönmeyeceğiz. Alevi toplumu tarihin her döneminde ve yaşanılan tüm coğrafyalarda haksızlığa karşı susmayanlar topluluğudur.

 

BİRLİK VE BARIŞTAN YANA OLACAĞIZ!

  Zeybek; Sevgili canlar, tuttuğumuz oruç ve matemlerimizle Kerbela da yaşanan insanlık suçunu tekrar hatırlamış olduk. Niyetlerinizin kabul olmasını temenni ediyorum.  Tarihte Alevi toplumuna karşı yürütülen, bireysel ve toplumsal yok etme girişimleri olmasına rağmen bir arada birlik olmanın gereğini daha da önemsiyoruz. Alevi toplumunun barışçı düşüncesi, inancı ve Kültür değerlerinden kaynaklanmaktadır. Alevi toplumu tarihte yaşanan tüm bu olumsuz süreçlere rağmen barıştan yana tavırlarında vazgeçmemiş, incinse de, inciten olmamıştır.

   Zeybek; Alevi toplumu, Cumhuriyet değerlerine,  Atatürk ilklerine bağlı, demokrasiyi içselleştirmiş, evrensel değerlere saygılı, haksızlığa karşı direnen ve ezilenlerle yüzyıllarca birlikte sürekli zulme karşı olmuşlardır. Zulüm eden şeytanlara karşı susmayacağız dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: HAKSIZLIKLAR, , KARŞISINDA, SUSMAYACAĞIZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı