Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 08:34
 
Hocaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kınamış!
17-25 Aralık olaylarının ardından 7 yıldır başında olduğu AK Parti Canik İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmesinin istenmesi üzerine, AK Parti'de her koltuğa aday olmasıyla nam yapan avukat Yılmaz Hocaoğlu'nun mahkemelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edenleri savunduğu ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
Hocaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kınamış!

AK Parti Canik Belediye Başkan aday adayı olan Yılmaz Hocaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Osman Zümrüt'ün avukatlığını yaptığı biliniyor. Hocaoğlu'nun 17-25 Aralık olaylarının ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından 7 yıldır sürdürdüğü AK Parti Canik İlçe Başkanlığı görevinden istifası istenmişti. Hocaoğlu'nun bunun üzerine yapılan tüm seçimlerde aday olmak için AK parti'den başvuru yaptığı biliniyor. İlk olarak 2015 yılındaki milletvekilliği seçimlerinin Haziran ve Kasım aylarında milletvekili, ardından 2018 yılı başında AK Parti Samsun İl Başkanı ve şimdi de Canik Belediye Başkanlığı için uğraş veriyor.

 

Yılmaz Hocaoğlu'nun geçmişi biraz irdelendiğinde şaşkınlığa neden olmakta. Geçmişteki gazete arşivleri incelendiğinde Yılmaz Hocaoğlu'nun OMÜ İlahiyat Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Osman Zümrüt’ün Haber Gazetesi’nde yazdığı ve Başbakan’a ağır hakaretlerle dolu olan makalesi bilindiği gibi Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından mahkemeye taşınmış ve Kılıç, Zümrüt’e hakaret davası açmıştı. Avukatlığını ise Yılmaz Hocaoğlu'nun üstlendiği ortaya çıkıyor.

 

Osman Zümrüt, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla dava konusu olan köşe yazısında şu ifadelerde bulunmuştu: "Karşılıksız sadece yüce Allah verir, sizin kanınızı, canınızı, paranızı, oyunuzu, suyunuzu, sahilinizi, koyunuzu kapmak için, adamlarına-yandaşlarına satmak için makarna, kömür, vesaire hatta para dağıtanlara kanmayın kul olmayın. Hiç çoğunu alacağını garanti etmeseler, size yardım yaparlar mı? Dinlenen telefonunuzdaki konuşmalarınızın aleyhinize ne zaman delil olarak kullanacakları korkusu yaşamıyor musunuz? Tüm bu korkular AKP'den kaynaklanmıyor. Sizden kaynaklanıyor. Eğer siz AKP'ye sadece yüce Allah'ı bırakıp AKP'ye bağlanırsanız-AKP'ye "kul olmayı" sürdürseniz, kaynak ve sebep sizsiniz. Tövbe ediniz. Silkininiz. Yüce Allah'ın "Haram"larını "Serbest"/"Helal" yapan AKP'ye bağlanmayınız. İnançlıysan-İmanlıysan Başını Sadece Allah' eğ.” diyen ve hemen peşine “Kula asla eğme ve *R.'nin itlerine hiç eğme. Eğersen Kafir olmakla karşı karşıya kalırsın, unutma!"

 

Osman Zümrüt avukatı Yılmaz Hocaoğlu eşliğinde verdiği savunmada, "Ben orada 'Recm' demek istedim” demişti. Samsun 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada sırasında Yılmaz Hocaoğlu gördüğü lüzum üzerine Zümrüt’ün avukatlığını bırakmış ve davayı İlhan Ayrancı takip etmeye başlamıştı.

 

Yılmaz Hocaoğlu'nun yalnızca dönemin Başbakanı Erdoğan'a hakaret edenlerin davalarına bakmadığı, ayrıca AK Parti Canik İlçe Başkanı olduğu dönem,  Canik İlçesinden geçmekte olan Canik Viyadüğü - Üst geçit Devlet Projesi aşamasında, “Bu projeyi Başbakana yakıştıramadım. Esefle kınıyorum. Gerekirse Ulaştırma Bakanlığını AHİM’e taşıyacağım” şeklinde açıklama yaptığı görülmekte.

 

Bugün AK Parti'den Canik Belediye Başkanı olabilmek iççin uğraş veren Yılmaz Hocaoğlu, dün yine AK Partili iken dönemin başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği için yargılanan isimlerin avukatlığını yaparken, Canik'teki yapılan viyadük için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kınadığını açıklıyor ve gerekirse Ulaştırma Bakanlığını AHİM’e taşıyacağını açıklıyordu. Şimdi, AK Parti tarafından Yılmaz Hocaoğlu aday gösterilir ve kazanır ise Samsun'da AK Parti'ye başka muhalefete ihtiyaç var mı sorusu kafaları kurcalıyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Canik Belediyesi, Yılmaz Hocaoğlu, Suat Kılıç, Osman Zümrüt, Recep Tayyip Erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı