Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 19:17
 
İbda/C'ci Basına Deveci'den Suç Duyurusu
Av. Cemil Deveci'ye CHP'den Atakum Belediye Başkanı seçildiği günden itibaren İBDA/C ile anılan bir basın kuruluşunun bariz saldırısı sürerken, aynı basın kuruluşunun son yaptığı haber üzerine Atakum Belediyesi olayı savcılığa taşıdı.
SAMSUN Haberi
İbda/C'ci Basına Deveci'den Suç Duyurusu

Samsun'da AK Parti'ye yakın bazı basın yayın organlarının Av. Cemil Deveci'ye Atakum'da seçimleri kazanmasının ardından bariz şekilde saldırdığı bilinirken, bu saldırının başını çeken yayın kuruluşunun sahibinin ise AK Parti Samsun İl Başkanlığında eski yönetici olan ve İBDA/C ile anılan isim olduğu biliniyor. Söz konusu yayın kuruluşunun en son muhabir olarak çalıştırdığı Anıl. O. isimli çalışanı EL Nusra isimli terör örgütü üyesi olduğu için tutuklanmıştı.

 

Basın kuruluşunun son olarak Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin yeğeninin kurduğu belediye şirketinden 4 ayda 260 bin TL. çalındığı mealindeki haber, Atakum Belediyesi'nde bardağı taşıran son damla oldu ve İBDA/C ile anılan basın kuruluşu hakkında belediye Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Belediyenin suç duyurusunda bulunduğu, belediye basın danışmanının kendisine ait Facebook isimli sosyal medyadaki hesabından kamuoyuna duyuruldu. Haberin iftira olduğu yayınlanan mesajın altında paylaşılan belgeyle kamuoyu aydınlatılırken, haberi yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunun özellikle altının çizildiği görüldü.

 

Atakum Belediye Basın Danışmanının yayınladığı mesaj:

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: İbda/C, EL Nusra, Atakum Belediyesi, Basın, Cemil Deveci, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı