Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 08:15
 
İDDİA EDİLEN RÜŞVET 300 BİN TL
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve beraberindeki 4 isim hakkında rüşvet soruşturması açılmasına neden olan belgelerin yaklaşık 300 bin TL olduğu ortaya çıktı.
SAMSUN Haberi
İDDİA EDİLEN RÜŞVET 300 BİN TL

Bilindiği gibi, Tekkeköy İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren Eti Bakır İşletmeleri’nin bulunduğu alanda deniz kumunun illegal yöntemlerle alındığı ve bu kumların yine Tekkeköy sınırlarında faaliyet gösteren Toros Tarım isimli işletmeye satıldığı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın bu olaya göz yumarak rüşvet aldığı öne sürülüyordu.

 

İçişleri Bakanlığına sunulan şikayet dilekçesinin eklerinde Togar'ın rüşveti koruması ile aile şirketi çalışanı üzerinden aldığı iddia ediliyor ve yaklaşık 300 bin TL'lik para döngüsünü gösteren evraklar bakanlığa delil olarak sunulmuştu.   İçişleri Bakanlığı şikayet dilekçesi ve eklerdeki delilleri inceleyerek olayın aydınlığa kavuşturulması için Samsun Valiliği'ne soruşturma izni verdi. Samsun Valiliği titizlikle soruşturmayı sürdürürken, deniz kumunu illegal yollarla denizden çıkaran ve bu olaya göz yuman Hasan Togar'a rüşvet verdiği ileri sürülen şirket sahibi ve olayın muhataplarının ifadelerini birer birer aldığı öğrenildi.

 

Dosyanın kapatılacağı endişesi yaşayan vatandaşların tek tesellilerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yolsuzluklara asla müsamaha edilmeyeceği yönündeki açıklamalar olduğu kaydediliyor.   Hasan Togar'ın 300 bin TL'yi bulan rüşvet'i şoförü ve koruması Gökhan Uçan, aile şirketinde çalışmakta olan Salih kaya ve Tekkeköy İlçesinde esnaflık yapan Mustafa Bayraktar üzerinden aldığı ileri sürülüyor.   İşte bahse konu 300 bin TL'lik rüşvet iddiasının belgeleri:

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: İDDİA, EDİLEN, RÜŞVET, 300, BİN, TL,
Yorumlar
Haber Yazılımı