Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 08:41
 
İddianameden çete çıktı!
Samsun'da geçtiğimiz yıl Mart ayında yaşanan silahlı saldırı olayının iddianamesi tamamlandı. Saldırıyı gerçekleştirenleri azmettirici olarak Samsun'da bir muhtarın oğlu olduğu iddianameye yansıdı.
ASAYİŞ Haberi
İddianameden çete çıktı!

Samsun'da 5 Mart 2018 Pazartesi gecesi Samsun'un en güvenlikli sitelerinde birisi olarak bilinen, hakim ve savcıların da yaşadığı Bakon Derebahçem isimli siteye silahlı saldırı düzenlenmişti. Sitede ikamet eden Kemal F.'na yönelik yapıldığı iddianameye yansıyan silahlı baskında Kemal F.'nun oğlu Kemalcan F., saldırıyı yapan iki kişiye silahla karşılık vermesi ile yaşanan çatışmada saldırganları olay yerine getiren ticari taksi şoförü hafif şekilde yaralanmıştı.

 

Siteye yapılan silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen  Kenan K. ve Doğukan B'yi azmettirici olarak Samsun'da bir mahallenin muhtarı olan Ali A ve avukat Ertan A. olduğu yönündeki şikayet üzerine Samsun Cumhuriyet Savcısı Serkan Tonyalı tarafından yapılan detaylı inceleme neticesinde, olaydan yaklaşık bir yıl sonra hazırlanan iddianamede avukat Ertan A. ile mahalle muhtarı Ali A'ya takipsizlik verildiği ama mahalle muhtarı Ali A.'nın oğlu Furkan A.'nın saldırganları azmettirdiği gerekçesiyle iddianame hazırladığı ortaya çıktı.

 

TCK'nın ilgili maddeleri gereği 3 ve daha fazla kişiyle yapılan eylemlerin çete kapsamında yargılamaları yapıldığı bilinirken, bahse konu yapılan eylemde bir azmettirici, iki saldırganın olması sebebiyle yargılamanın çete kapsamında yürütüleceği ve bu yüzden davanın Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine karar verildiği öğrenildi. Davanın ilk duruşmasının Haziran ayında yapılacak.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: İddianameden, çete, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı