Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 07:34
 
İftara para bulamayan ÇTSO kıvratmaya 50 bin TL harcıyor
2018 yılında borç içerisindeki Çarşamba TSO'nun Başkanı Ahmet Yılmaz için 450 bin liralık makam aracı alınması tepkiyle karşılanırken, 2019 yılında ise Ramazan'da para olmadığı gerekçesiyle iftar programı düzenlemeyen Çarşamba TSO'nun 50 bin lira kıvratmaya para harcadığı öne sürülüyor.
GÜNDEM Haberi
İftara para bulamayan ÇTSO kıvratmaya 50 bin TL harcıyor

Çarşamba TSO 2017-2018 yılları arasında odanın mali durumu nedeniyle Metro Holding patronu Galip Öztürk ile Çarşamba Ticaret Borsa Başkanı Kazım Gürol Yılmaz'ın odaya maddi yardımda bulundukları basına yansımıştı. Maddi yardım almak zorunda kalan Çarşamba TSO'nun odada yaşanan ekonomik çıkmaza rağmen odanın başkanlığını yapan Ahmet Yılmaz bankadan kullandığı kredi ile kendisine faizleriyle birlikte 450 bin lira değerinde Audi marka yeni makam aracı almış ve bu durum tepkiyle karşılanmıştı.

 

Çarşamba TSO'da 2018 yılında bunlar yaşanırken, 2019 yılında ise kıvratma krizi yaşandığı ortaya çıktı. Oda'nın meclis üyelerinden Levent Bartın, Şubat ayı meclis toplantısında bütçe görüşmelerinde giderlerin çok fazla olması nedeniyle hesapların incelenmesini istediğini ancak oy birliği ile açıklanmadığını belirterek, "Bunun üzerine Çarşamba TSO Başkanı söz alarak kürsüden, 'Sen biliyormusun benden kıvratma isteyen kaç kişi var?' diyerek cevap verdi. Bir önceki aylara göre Şubat ayındaki gider tablosunun fazla verdiği rakam kabaca bir hesap ile tahmini 1 ton 170 kilo kıvratma yapıyor" dedi.

 

Mayıs ayının başında yapılan Nisan ayının Meclis Toplantısı'nda 2019 yılında TOBB kararı ile iftar programı olmadığını kendilerine Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz tarafından ifade edildiğini kaydeden Bartın, "TOBB kararı olduğu söylenen iftar programı düzenlenmeyeceği beyanı ile meclis üyeleri olarak bu kararı kabullendik. Ancak yapmış olduğum araştırmada yakın il ve ilçelerdeki diğer TSO'larda iftar yemeği verilmiş ve tekrar araştırmam sonucunda TOBB'nin böyle bir kararın olmadığı ortaya çıkmış durumda" diye konuştu.

 

 Ahmet Yılmaz'ın makam arabası olarak kullanmak için faizle bankadan kredi kullanarak aldığı araç ve kendi deyimiyle kıvratmaya harcanan paralar nedeniyle odanın parası olmadığının ortada olduğunun altını çizen Bartın, "İftar için odanın parası yok ama kıvratma için para bulunuyor. TOBB'nin iftar yemeği verilmeyecek yönünde kararı yokken varmış gibi meclis üyelerini kandıran oda başkanını kınıyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Çarşamba, Ticaret ve Sanayi Odası, Galip Öztürk, Kazım Gürol Yılmaz, Ahmet Yılmaz, Levent Bartın, Kıvratma, İftar
Yorumlar
Haber Yazılımı