Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 09:26
 
İlkadım'da adaylar stratejilerini belirledi
Yerel seçimlerde en çekişme yaşanacak ilçelerin başında İlkadım İlçesi gelirken, İYİ Parti'nin adayı Necattin Demirtaş'in rakibi Erdoğan Tok'u işten çıkardığı 650 işçi üzerinden, AK Parti adayı Erdoğan Tok'un ise, Demirtaş'ı, FETÖ kuruluşuna tahsil edilen bina ve Pensilvanya Belediyesi ile yapılan kardeş şehir uygulamasından yıpratmayı amaçladığı belirtiliyor.
SAMSUN Haberi
İlkadım'da adaylar stratejilerini belirledi

Erdoğan Tok'un 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde İlkadım Belediyesini az bir oy farkı ile Necattin Demirtaş'ın elinden almıştı. Necattin Demirtaş, adeta rövanş karşılaşması için İYİ Parti'den aday olarak tekrar AK Parti'nin adayı Erdoğan Tok ile yarışmaya hazırlanıyor. Necattin Demirtaş, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı mitingde Erdoğan Tok'un aday yapılmamış olsaydı kendisinin de aday olmayacağını belirterek, "İşçi çıkarmayacağı sözüne rağmen Erdoğan Tok, koltuğa oturur oturmaz kış ayında 650 kişiyi kapının önüne koymuş ve bu nedenle bir işçi intihar etmiştir" dedi.

 

Necattin Demirtaş'ın bu açıklamaları, seçimlerde rakibi Erdoğan Tok'u işten çıkartılan 650 MHP kökenli işçi üzerinden vurmaya hazırlandığının göstergesi olarak yorumlanıyor. Demirtaş'ın seçimlerde ağırlıklı olarak bu kozu kullanacağı ve Tok'u bu kozu ile yıpratmayı amaçladığı öngörülüyor.

 

Demirtaş'in seçim stratejisi karşısında Erdoğan Tok'un ise Demirtaş'ı FETÖ ile ilişkilendirme stratejisi ile seçim çalışması yürüteceğine vurgu yapılıyor. Necattin Demirtaş'in İladım Belediye Başkanlığı görevi yaptığı dönemde, İlkadım sınırları içerisinde bir mülkü FETÖ'ye yakın olduğu öne sürülen bir derneğe tahsis ettiği ve Erdoğan Tok'un göreve gelmesinin ardından mülkün tahsilini iptal etmesinin yanında, Demirtaş'ın FETÖ lideri Gülen'in ikamet ettiği ABD'nin Pelsilvanya Belediyesi'ni kardeş belediye ilan etmesini seçimlerde kullanacağına vurgu yapılıyor.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: İlkadım'da, adaylar, stratejilerini, belirledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı