Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 09:35
 
İşadamı Temel Camadan ifade vermiş
24 Haziran seçimlerinden kısa süre önce ülkücü 30 gencin Vezirköprü MHP İlçe Başkanlığı'nı bastığı iddialarıyla ilgili ünlü işadamı Temel Camadan'ın da Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Gazi Polis Merkezi'ne giderek ifade verdiği ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
İşadamı Temel Camadan ifade vermiş

24 Haziran Genel Seçimleri'nden kısa süre önce Samsun Vezirköprü MHP İlçe Başkanlık binası, 30 kadar ülkücü genç tarafından MHP İl Başkanı Taner Tekin ile MHP İl Başkan Yardımcısı Ersu Malkoç'un talimatı ile basılarak İlçe Başkanı Ahmet Özata'nın kaldırılmaya çalışıldığı iddiaları yerel basına yansımış ve Ahmet Özata'nın şikayeti ile savcılık soruşturma başlatmıştı. Savcılığın talimatıyla soruşturma başlatan polis, olay gecesi ilçe binasında yaşanan olayları kaydeden güvenlik kameralarının görüntülerine el koymuştu.

 

Güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerin incelenmesi sonucu MHP Vezirköprü İlçe Binası'nı basmaya gelenlerin kullandıkların araçlardan bir tanesinin Samsun'da tanınan işadamlarından olan Temel Camadan'a ait olduğunun ortaya çıkması üzerine savcılık talimatıyla Temel Camadan'ın Samsun Gazi Polis Merkezi'ne giderek ifade vermek zorunda kaldığı ortaya çıktı.

 

Temel Camadan, polis merkezinde verdiği ifadesinde, "Plakası belirtilen araç şahsıma ait şirket tarafından kiralanmış kiralık bir araçtır. Söz konusu araç yeğenim Murat Camadan'ın seçim çalışmalarında kullanması için MHP İl Yönetimi'ne tahsis edilmiştir. Olayla şahsım veya şirketimin yakından uzaktan alakası yoktur" şeklinde olduğu ortaya çıktı.


 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: MHP, Vezirköprü, Temel Camadan, Murat Camadan
Yorumlar
Haber Yazılımı