Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 16:12
 
İstanbul seçimi sonrası üç zam birden geldi
İstanbul seçimlerinin hemen ardından iki günde üç zam haberi geldi. Önce motorine sonra çaya sonra da şekere zam geldi.
EKONOMİ Haberi
İstanbul seçimi sonrası üç zam birden geldi

23 Haziran’da gerçekleştirilen İstanbul seçiminin ardından geçen 2 günde önce motorine 23 kuruş, sonra kuru çaya yüzde 15 daha sonra da şekere yüzde 16 zam yapıldı. 3 ürün de tüketimi çok fazla olan ve vatandaşın cebini doğrudan etkileyen ürünler. Yapılan zamların enflasyonu da etkilemesi bekleniyor.

 

ÇAYKUR, artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı. ÇAYKUR Yönetim Kurulu kararı ile kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı. Kuru çay zammı bugünden itibaren geçerli olacak.

 

 Türkiye Şeker Fabrikaları’ndan yapılan yazılı açıklamada, “50 kilogramlık polipropilen torbalarda ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkışı satış fiyatı, 25 Haziran tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 16 artırılarak (KDV hariç) 3.57 TL/Kg olarak yeniden tespit edilmiştir” denildi.

 

Bugün Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) kuru çaya yüzde 15 zam yaptığını açıklamıştı. Haber televizyonlarında yer alan habere göre, Çaykur Yönetim Kurulu artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İstanbul, Çay, Şeker, Motorin, Zam
Yorumlar
Haber Yazılımı