Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 10:32
 
İYİ Parti'de Aksoy sesleri
İYİ Parti kongre sürecine hazırlanırken Samsun'da Hasan Aksoy'un yeni il başkanı olacağına kesin gözle bakılıyor.
SİYASET Haberi
İYİ Parti'de Aksoy sesleri

Türkiye'de 2018 yılında yapılan genel seçimlerde aday olmak için partilerindeki görevlerinden istifa eden İl başkanları nedeniyle 54 seçilmiş il başkanının yerine yeni isimler atanmıştı. Samsun'da ise seçimlere günler kala yaşanan trafik kazasıyla ağır yaralanan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'nün yerine vekaleten Hasan Aksoy görevlendirilmişti. 54 İl arasında Samsun da yer almış ve Ömer Süslü hasta yatağındayken istifası alınarak yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Av. Recep Güleroğlu atanmıştı.

 

İYİ Parti, 23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul seçimlerinin ardından kongre sürecini başlatıyor. Geçtiğimiz günlerde tüzük kurultayına giden partinin 54'ü atama 27'si seçilmiş olan 81 ilde kongreye gidecek. İYİ Parti, Samsun'da bir dönem Ömer Süslü'nün yerine vekaleten görev yapan Hasan Aksoy'un aday olacağı ifade edilirken, teşkilatlardan yoğun destekle başkanlığı kesin kazanacağı kaydediliyor. Karadeniz’de tek İYİ Parti Milletvekili olan Bedri Yaşar'ın Aksoy'un adaylığına sıcak baktığı ve İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı olan Ömer Süslü'nün de Hasan Aksoy'u desteklediği öğrenildi.

 

Ömer Süslü'nün trafik kazası geçirerek ağır yaralanmasının ardından yerine atama ile gelen Recep Güleroğlu'nun performansından İYİ parti'nin hiç memnun olmadığı, Recep Güleroğlu'nun il başkanlığında yapılan yerel seçimlerde bir kez dahi basın açıklaması yapmamış olması ve sahaya çıkarak çalışmamasının partinin oy oranını büyük ölçüde etkilediği vurgulanıyor. Güleroğlu'nun seçim çalışmalarında kılını dahi kımıldatmamasına rağmen, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş'ın yoğun çalışmaları sonucu Samsun'un en büyük ilçe belediyesi olan İlkadım'ı İYİ Parti'nin kazandığı biliniyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, İYİ Parti, İstanbul, Ömer Süslü, Hasan Aksoy, Bedri Yaşar, Necattin Demirtaş, Recep Güleroğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı