Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 07:39
 
Kaçak yapılardan Atakum'un kasasına 24 Bin TL para girdi
Atakum Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'in Meclis toplantısında dile getirerek Samsun Etik Haberin yazdığı kaçak yapılardan belediye kasasına yaklaşık 24 Bin TL para girdiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Kaçak yapılardan Atakum'un kasasına 24 Bin TL para girdi

Atakum Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında söz alarak soru önergesi veren CHP'li Meclis üyesi Mustafa Tüfek, 4 ayrı adreste yapılan binalarda sonradan kaçak yapılar yapıldığını ve birçoğunun da İmar Barışına sokulmak istendiğini ifade etti. Tüfek, İmar Barışı mevzuatına göre 31 Aralık 2017 öncesinde yapılan kaçak yapıların imar barışına girdiğini fakat Atakum'da yapılan ve resimlenen kaçak yapıların ise 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapıldığını, imar barışına sokulmak için daha önceden yapılmış gibi gösterildiğini ifade etti.

 

 

Mustafa Tüfek'in soru önergesini haberleştiren Samsun Etik Haber konuyu gündeme getirirken belirtilen yapılardan birisinin AK Partili Meclis üyesine bir diğerinin ise AK Parti Belediye Meclis Üyesinin yeğenine ait olduğunu ifade etmişti. Kaçak yapılardan kendisinin de muzdarip olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise Samsun Etik Haberin gündeme getirdiği konudan dolayı rahatsız olduğunu bir sonraki meclis toplantısında CHP'li Meclis Üyesi Tüfek'e tepki göstererek aktardı. Başkan Taşçı Tüfek'e "Neden AK Partili Meclis Üyelerinin kaçak yapılarını basına sızdırıyorsun" diyerek tepki gösterdiği belirtildi.

 

CHP'li, Tüfek'in verdiği soru önergesinin Samsun Etik Haber'de yayınlanmasının hemen akabinde Belediye harekete geçerek ilgili adreslerdeki yapıları denetledi. Yapılan kontrol sonrasında hazırlanan raporda ise iki ayrı yapıya toplamda 24 Bin TL para cezası kesildiği belirtilirken, bir yapıda projeye aykırı bir durum olmadığı, diğer yapıda ise projeye aykırı bölümlerin yıkımının yapıldığı kaydedildi.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Atakum Belediyesi, CHP, Mustafa Tüfek, AK Parti, İshak Taşçı, Samsun
Yorumlar
Haber Yazılımı