Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 04:44
 
Karadeniz İlkokulu yine ezdi geçti
Satranç konusunda bileği bükülemeyen Karadeniz İlkokulu öğrencileri Samsun Satranç Küçükler İl Birinciliği 10 Yaş Kategorisi Turnuvası'na da damgası vurdu.
SPOR Haberi
Karadeniz İlkokulu yine ezdi geçti

Samsun'da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu'nda 8 Aralık Cumartesi günü başlayan Samsun Satranç Küçükler İl Birinciliği 10 Yaş Kategorisi Turnuvası, 9 Aralık'ta sona erdi. 10 yaş bayanlar kategorisinde dağıtılan 10 madalyanın 8'ini alan Karadeniz İlkokulu, satranç turnuvaları tarihinde eşine rastlanmayacak  büyük bir rekora imza attı. Nursima Tanrıver il birincisi, Melike Yıldırım il ikincisi, Melek Karakoç il üçüncüsü, Melike Demirbaş il beşincisi, Ela Nur Özkurt il altıncısı, Zehra Demirbaş il yedincisi, Zehra Yılmaz il dokuzuncusu ve Elif Naz Özbey il onuncusu olarak madalya aldıkları turnuvada, 10 yaş genel kategoride ise Taha Utku Tosun il beşincisi, Yiğit Ataş il altıncısı olarak madalya aldılar. 

 

Toplamda 10 madalya ile turnuvayı tamamlayan Karadeniz İlkokulu,  Samsun'da Karadeniz Fırtınası'nı estirmeye devam etti. Antrenör Mustafa Ateş, öğrencilerinin her biriyle gurur duyduğunu, öğrencileriyle beraber çok sıkı çalıştıklarını ve çok emek verdiklerini, verilen emeklerin karşılığını görmenin kendisini de öğrencilerini de çok mutlu ettiğini söyledi. İl birincisi olan Nursima Tanrıver ise, "Birimizin eksiğini diğer arkadaşımız tamamladı. Böylece 10 madalyanın 8'ini biz kazandık. O kadar mutluyum ki. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Karadeniz, İlkokulu, yine, ezdi, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı