Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 10:51
 
Karapıçak'a algı operasyonu!
AK Parti, Samsun merkezde seçim hezimeti yaşadı. Merkezde İlkadım ve Atakum'u kaybeden AK Parti'nin yandaş basın üzerinden suçu MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın üzerine yıkmaya kalkması üzerine Karapıçak'ın AK Partili isimlere patladığı öne sürülüyor.
SİYASET Haberi
Karapıçak'a algı operasyonu!

Samsun'un merkez ilçeleri olan İlkadım ve Atakum İlçeleri son yapılan yerel seçimlerde muhalefet partileri tarafından kazanıldı. İlkadım'da MHP'den aday adayı olan ve aday gösterilmesi durumunda mutlaka kazanacağı bilinen Necatin Demirtaş'ın adaylığına AK Parti karşı çıkmış ve mevcut başkan Erdoğan Tok ile seçimlere gidilmişti. Aday gösterilmeyen Necattin Demirtaş İYİ Parti'den aday olmuş ve seçimleri ezici bir zaferle kazanmıştı.

 

Atakum'da da İshak Taşçı'nın belediyeyi kötü yönetmesi, belediyeye sürekli FETÖ ve çete operasyonları yapılması ile belediye işçilerinin maaşlarını dahi ödeyemez hale getirmesi üzerine tekrar aday yapılmamış ve güçlü bir isim olan Zihni Şahin aday göstermişti. Fakat AK Parti içerisinden birçok isim Zihni Şahin'in rakibine seçimlerde destek verdiği iddialarıyla gidilen seçimlerden CHP'den aday olan Cemil Deveci zaferle ayrılmıştı.

 

Cumhur İttifakı kapsamında Ladik ve Asarcık İlçeleri MHP'ye verilmiş, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak partisine bırakılan ilçelerde çalışmak yerine gecesini gündüzüne katarak İlkadım ve Atakum İlçeleri'nde Cumhur İttifakı adayı AK Partili isimlerin kazanması için çalışma yürüttüğü biliniyor. Karapıçak'ın İlkadım ve Atakum'da seçimleri Cumhur İttifakı adaylarının kazanması için yaptığı yoğun çalışmaya rağmen dün yandaş olarak tabir edilen bir yayın kuruluşunda İlkadım ve Atakum'un kaybedilmesindeki suçlunun MHP İl Başkanı gibi gösterilerek, "Karapıçak görevden alınacak" şeklinde haber yaptırıldığı görüldü.

 

AK Partili isimlerin hatalı adaylarla seçime giderek ve birçok AK Partili'nin rakip adayları desteklediği kamuoyuna yansırken, yandaş bir yayın organının seçim yenilgisini MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın üzerine yıkmaya çalışması şaşkınlıkla karşılandı. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın Devlet Bahçeli'ye Samsun MHP'de görevden alınacak 6 ilçe başkanı hakkında raporu sunmak için gittiği Ankara'dan yapılan haberin kendisine iletilmesi üzerine Samsun'daki AK partili isimlere tek tek telefon ederek hesap sorduğu kaydediliyor.

 

Seçim yenilgisinin sorumlusu olarak kendisinin olduğu iftirasının atıldığı haberin kendisine ulaştırılması üzerine Ankara'dan telefona sarılan Abdullah Karapıçak'ın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya adeta kükrediği öne sürülüyor. Karapıçak'ın  haberi yapan yayın kuruluşunun Fuat Köktaş'a yakınlığıyla bilinmesi yüzünden en sert çıkışı Köktaş'a yaptığı iddia ediliyor. Abdullah Karapıçak'ın sert çıkışı üzerine yayın kuruluşundaki haberin anında yayından kaldırıldığı ifade edildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, MHP, İYİ Parti, CHP, Abdullah Karapıçak, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Mustafa Demir, Ersan Aksu, Necattin Demirtaş, Cemil Deveci, Erdoğan Tok, Zihni Şahin
Yorumlar
Haber Yazılımı