Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 10:08
 
Karapıçak, ‘FETÖ ve PKK ile mücadelede MHP damgası var’
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'nin hükümete verdiği destek sürecinin başlamasıyla devletin tam anlamıyla PKK ve FETÖ ile mücadele etmeye başladığını vurguladı. Karapıçak, Barış Pınarı Harekatı Operasyonu hakkındaki açıklamaları nedeniyle KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya "Gafil" dedi.
SİYASET Haberi
Karapıçak, ‘FETÖ ve PKK ile mücadelede MHP damgası var’

MHP'nin önceliğinin ülkesi ve milleti olduğunu vurgulayan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'nin diğer partiler gibi para kazanma, tayin ve terfi etmek için siyaset yapan bir parti olmadığını vurguladı. Hiç bir beklenti içerisinde olmadan hükümete MHP'nin destek vermeye başlamasıyla devletin FETÖ ve PKK başta olmak üzere tüm şer odaklarına karşı güçlü bir duruş sergilemeye başladığını söyleyen Karapıçak, "MHP'nin vermiş olduğu destekle devletin iç ve dış düşmanlara karşı gücünü göstermesi üzerine MHP'den rahatsız olanların MHP üzerinde oyunlar oynamaya çalıştıkları görülmekte. En son genel başkanımızın sağlığı üzerinden kamuoyu oluşturulmaya çalışılmıştır. MHP devletin refleksini belirleyen beynidir" dedi.

 

Barış Pınarı Harekatı icra eden Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurbaşkanı ve Arap Ülkeleri tarafından sırtından hançerlendiğini vurgulayan Karapıçak, "ABD ve AB gibi ülkelerin Türkiye'nin mazlumların imdadına koşmasına karşı olmalarını anlarız ama Kıbrıs'taki gafil ve Arap Ülkelerinin göstermiş olduğu duruş karşısında söylenecek söz bulamıyoruz. Devlet, Kıbrıs'taki gafil için gerekli çalışmayı yaparak sergilemiş olduğu gafilliğe gerekli cevabı verecektir. Türkün sınırı yoktur. Nerede ezilen, mazlum yardım bekleyen bir halk varsa Türkiye oraya koşmakta. Tarih boyunca bu böyle olmuştur ve böyle olmayı sürdürecektir" diye konuştu.

 

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, kendini süper güç olarak lanse eden ABD'nin bile yaptırım hamlelerine boyun eğmediğine vurgu yapan Karapıçak, "Dünya devletleri Suriye'de enerji kaynaklarını sömürmek için varlarken, Türkiye ise Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması için oradadır. Türkiye, Suriye'de 30-35 Km derinlikte güvenli bölge oluşturup ülkemizde misafir olan Suriye vatandaşlarının tekrar vatanlarına dönmelerini sağlama amacındadır" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, Devlet Bahçeli, Abdullah Karapıçak, FETÖ, PKK
Yorumlar
Haber Yazılımı