Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 07:01
 
Karapıçak'tan İlkadım'ın benzinliğine bomba benzetmesi
İlkadım Belediyesi’nin Gazi Hizmet Binasının Akaryakıt Ve Servis İstasyonu Kullanımına çevrilerek satılmasına tepki gösteren MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, "Şehir merkezinde bomba" eleştirisi yaptı.
SİYASET Haberi
Karapıçak'tan İlkadım'ın benzinliğine bomba benzetmesi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, seçimleri kazanmasının ardından adeta kucağında enkaz yığını buldu. Belediyenin borç batağında olduğu için maaşları dahi ödemekte zorlanan Necattin Demirtaş, belediyenin biraz olsun maddi anlamda rahatlayabilmesi için belediyeye ait Gazi Hizmet binası ile eski İlkadım Belediyesi Hizmet Binası'nı ihale yoluyla satışa çıkarma kararı aldı.

 

İlkadım belediyesine ait hizmet binalarının ihale ile satışı konusunda İYİ Parti'den Belediye Başkanı seçilmesine rağmen İlkadım AK Parti ve MHP meclis üyeleri meclis toplantısında Necattin Demirtaş'ın satış isteğine onay verdi. Demirtaş arazileri daha yüksek meblağda satışa çıkarabilmek için Gazi Hizmet Binası'nın bulunduğu alana Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nden imar planında değişiklik yapılarak benzinlik ruhsatı alınması için başvurdu.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 8 Temmuz Pazartesi günü yapacağı Meclis Toplantısı'nın 11. maddesi olarak konuyu gündemine aldı.  İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 03.07.2019 Tarih Ve 25380 Sayılı; İlkadım İlçe Belediye Sınırlarında Ticaret Alanı Kullanımının Akaryakıt Ve Servis İstasyonu Kullanımına Dönüştürülmesine İlişkin Nazım İmar Planı Değişikliği Teklifi olarak gündeme alınan talep üzerine açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, benzinlik projesinin şehrin merkezine konulacak bir bombadan farkı olmadığını ileri sürdü.

 

Seçimlerin tamamlanmasının hemen akabinde particilik yapan bir zihniyetin ortadan kalkması gerektiğini kaydeden Karapıçak, "Biz Atakum veya İlkadım'da sırf farklı partiler yönetiyor diye muhalefet edecek bir zihniyet taşımıyoruz. Halka hizmet için yapılan her projeyi sonuna kadar destekler, halkın yararına olmayacak projeleri sonuna kadar muhalefetimizi sergileriz. Gazi Hizmet Binası'nın olduğu arazinin benzinlik ruhsatı alınarak ihaleye çıkmasını doğru bulmuyoruz. Şehrin merkezine bomba yerleştirmekten farkı yok. Allah göstermesin yaşanacak bir faciada bunun sorumluluğunun altından kimse kalkamaz. Geçmişte şehir merkezine verilen benzinlik ruhsatları var. Onlarda hata. Bu hatayı tekrar yapmamalıyız" dedi.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, İYİ Parti, İlkadım Belediyesi, Abdullah Karapıçak, Necattin Demirtaş
Yorumlar
Haber Yazılımı