Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:42
 
Kargo şirketlerini kurye gibi kullanıyorlar
Son yıllarda uyuşturucu piyasasına hakim olmaya başlayan uyuşturucu özelliği bulunan ilaçların Samsun'a kargo ile gönderilmeye başlandığı Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik polislerinin operasyonlarıyla ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Kargo şirketlerini kurye gibi kullanıyorlar

Uyuşturucuyu bu zaman kadar şehirlerarasında kuryeler vasıtasıyla sevkettiği bilinen uyuşturucu baronlarının son yıllarda kullanımı hızla artan sentetik ecza adlı uyuşturucu özelliği bulunan ilaçları kargo şirketleri üzerinden sevkettikleri ortaya çıktı. Samsun'da son aylarda yapılan operasyonlarla her partide ortalama 5 bin adet uyuşturucu hapın kargo yoluyla Samsun'a sokulmak istenirken narkotik polislerince yakalandı.

 

Sentetik ecza adlı uyuşturucu özelliği bulunan ilaçların piyasaya hakim olmaya başlaması üzerine uyuşturucu baronlarından hap sevkiyatlarında kargo şirketlerini kullanmaya başlaması karşısında kargo şirketlerinde rahatsız olduğu öğrenildi. Son aylarda üst üste kargo şirketleri üzerinden yapılmak istenen uyuşturucu sevkiyatlarına baskın düzenleyen narkotik polisleri toplamda onbinlerce hap yakaladı.

 

Kargo şirketleri üzerinden Samsun'a gönderilmek istenirken onbinlerce hap yakalanmasına rağmen kargo üzerinden uyuşturucu gönderilme girişimlerinin devam ediyor olması şaşkınlığa neden oluyor. Baronların uyuşturucu operasyonlarına rağmen halen kargo yoluyla uyuşturucu sevkettmeye devam etmeleri, uyuşturucu piyasasının Samsun'da kullanımının çok yoğun olmasının göstergesi olarak yorumlanıyor.

 

İsmi uyuşturucuyla anılan iş insanı kisvesine bürünen isimlerin üst düzey bürokrat ve siyasilerle isimlerinin alınmasının uyuşturucuyla mücadeleye büyük sekte vurduğu belirtilirken, "Polis ile jandarma uyuşturucunun en alt tabakası olan torbacılarla uyuşturucuyu bitirmeye çalışırken, üst düzey bürokratlar ile siyasiler uyuşturucu baronları ile sarmaş dolaş pozlar vermekte. Sistem böyle olduğu sürece uyuşturucuyla mücadele, bataklığı kurutmaktan çok uzak sivrisinekle mücadeleden öteye gidemez. Bataklığı kurutmadan sivrisinekle ne kadar mücadele edilmeye çalışılırsa çalışılsın bir adım ileri gidilemez" eleştirilerini doğuruyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Kargo, şirketlerini, kurye, gibi, kullanıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı