Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 07:15
 
Karslıoğlu'na Hapis Cezası
Oda Tv Samsun Temsilcisi Bülent Karslıoğlu'na Facebook hesabından Gazete Gerçek sahibi Hayati Kaynar'a hakaret ettiği gerekçesiyle 4 ay 14 gün tekerrürden hapis cezası verildi.
SAMSUN Haberi
Karslıoğlu'na Hapis Cezası

Oda Tv Samsun Temsilcisi Bülent Karslıoğlu, Samsun'da günlük yayın yapan Gazete Gerçek sahibi Hayati Kaynar hakkında kendisine ait Facebook hesabından hakaret ettiği gerekçesiyle Samsun 11. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 3 ay 19 gün ve 25 gün olmak üzere toplamda 4 ay 14 gün tekerrürden hapis cezası aldı. Ayrıca Karslıoğlu'nun 2018 yılında Samsun 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nden almış olduğu ve denetimli serbestlik gördüğü 11 ay 20 günlük cezasının da bozulması için dosya Samsun 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 

Karslıoğlu'nun kendisine ait Facebook hesabından, Kaynar'a hitaben yapmış olduğu, "Alçak, yalaka, rantçı, ihaleci, görüşeceğiz, gazetecilik mesafe sanatıdır. Mesafenizi kaybettiğinizde pusulasını bir yosmanın masasında unutup denize açılan bir gemici gibi mavi atlasın ortasında çaresiz kalırsın. Hayati Kaynar şişmiş karnı ile kıyıya vurduğu ile kaldı, valiye yalakalık yapmak için beni işten atan eski patronumun ne yalakalıkları varmış, o tramvaya Yusuf Ziya Yılmaz bindi. Hayati Kaynar bindi, hele o Hayati Kaynar var ya" şeklindeki paylaşımları nedeniyle cezaya çarptırıldı.

 

Karslıoğlu ile Kaynar arasındaki sürtüşme uzun zamandır devam ettiği bilinirken, ikili nedeniyle Karslıoğlu'nun Kaynar ile olan başka bir davasında avukatlığını üstlenen CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akçagöz ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti karşı karşıya gelmiş ve her iki tarafta karşılıklı sert açıklamalarda bulunmuştu. Diğer yandan Kaynar'ın Karslıoğlu'na tazminat davası açmak için hazırlık yaptığı öğrenildi.

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Yusuf Ziya Yılmaz, Hayati Kaynar, Bülent Karslıoğlu, Oda TV, Tufan A
Yorumlar
Haber Yazılımı