Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 10:46
 
KEHANET Mİ? MESAJ MI?
GÜNDEM Haberi
KEHANET Mİ? MESAJ MI?

Yazımızın ilk bölümünde Louis Lefebvre adlı animasyon yönetmeni ve film yapımcısının I Pet Goat (Ben Sevimli Bir Evcil Keçiyim) adlı filmine atıfta bulunmuş ve filmin analizini yapmaya başlamıştık.

 

İlk bölümde yeni dünya düzenini empoze etmeye çalışan sahneleri incelemiştik. Oysa net mesajları içeren ve ilgi çekici olan ise sonraki bölümlerdir, Hz. İsa’nın ekonomik teröristleri yok etmesinden sonra sahte peygamber Deccal kaçıp saklanıyor ve emrindeki beyni işgal edilmiş uyuşturucu batağındaki çocuk aydınlanarak yoluna devam ediyor.

 

Filmde bombalara hedef olup annesinin kucağında can veren Müslüman çocuk ise yıkılan camiden semah yaparak göğe yükseliyor. Yani ilginç bir şekilde İslamiyetin yeniden radikalleşmeden uzak bir sevgi dini haline döneceğini işaret ediyor.

 

Hz. İsa’nın yolculuğu Mesih olarak artık sona ermek üzeredir. Onun hipnoz altındaki yolculuğu ise insan beyninde yıkıcı etkilere sahip televizyon ve medya baskısı kalktığında yani sahte peygamber Deccal mağlup olup kaçtığında sona ermektedir.

 

Son sahneler çok ilginçtir. Mesih İsa kendine gelmiştir. Alnında çarmıha gerilirken Romalı askerlerin taktığı dikenli telden yapılmış taç ve üçüncü göz halen vardır. Ama bir açık alana gelir. Burada arkasında bir kilise katedral vardır. Başındaki taç yok olur ve katedral tıpkı 15 Nisan 2019 tarihinde yanarak kulesi yıkılan Notre Dame katedrali gibi çöker.

 

 

 

Bu sahnede Mesih İsa’nın gözlerinde yanan Katedralin ışığının yansıması vardır. Yani 2012 yılında yapımcı Mesih İsa’nın gelişinin ve aydınlanma çağının (altın çağ olarak ifade edilen) başladığının temel işaretinin katedralin yanarak yıkılması olduğunu nasıl bilmiş ve kehanette bulunmuştur?

 

Tam bir aydınlanma iddiası ile tüm dinler yok olmuş, sadece Mesih İsa’nın yeniden tebliğ ettiği din ile insanlar aydınlanmaya davet edilmişlerdir.

 

Buraya kadar bir kısacık filmde yapımcının insanları nasıl şartlandırdığını ve Armageddon fikrinin, Deccal-Mehdi ve Mesih kavramlarının nasıl açıklandığını ifade etmeye çalıştım.

 

Yazımızın ikinci bölümünde ise Büyük Ortadoğu Projesi ve Evangelistlerin ana planlarının ne olduğunu, ulu önder Atatürk’ün Misak-ı Milli sınırlarını neden ve nasıl hazırladığını, Hatay’ı ilhak ederek bu durumdan duyduğu rahatsızlığını ve Armageddon adlı bu son savaşta ülkemize biçilen görevlerin ne olabileceğine dair komplo teorilerini açıklamaya çalıştım.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: KEHANET, Mİ?, MESAJ, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı