Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 10:20
 
Keleş operasyonu dalga dalga genişliyor
Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün Samsun'da keleş satıldığı iddiaları üzerine başlattığı operasyonlar çerçevesinde değişik zamanlarda dört farklı operasyon yaparak 34 kişiye işlem yaparken son operasyonda Anavatan Partisi Samsun İl Başkanı Mesut Makas'ında gözaltına alındığı öğrenildi.
ASAYİŞ Haberi
Keleş operasyonu dalga dalga genişliyor

Samsun Etik Haber'in 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü "Sokaklarda Keleş mi Satılıyor?" başlığıyla yayınladığı haber üzerine çalışma başlatan Samsun Emniyet Müdürlüğü 30 Ekim 2018 tarihinde Çarşamba'da yaptığı operasyon sonucu 3 kişiyi Kalaşnikof (Keleş) isimli uzun namlulu silah ve az miktarda uyuşturucu ile yakalamıştı. 3 zanlının ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, alınan ifadelerin ardından operasyonun genişletildiği ortaya çıktı.

 

Keleş operasyonunu derinlemesine inceleyen Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube polisleri 18 Aralık 2018 tarihinde "silah ticareti yapmak, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve yağma" suçlarını kapsayan ve bir süredir devam eden planlı çalışmalar sonucu Samsun il merkezinde 8, Çarşamba ilçesinde 4, Salıpazarı ilçesinde 1 olmak üzere toplamda 13 şahsı gözaltına aldı. Yapılan operasyon sonucu 3 kişi tutuklanırken, 10 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Samsun KOM polisleri 08 Ocak 2019 tarihinde İlkadım, Tekekköy, Canik, Çarşamba ve Bafra ilçelerinde bulunan çok sayıda adrese operasyon düzenledi. Bir süredir devam eden takip ve çalışma sonucu düzenlenen operasyonda "silah ticareti ve yağma" suçlarında 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 11 şüpheliden 8'i tutuklanırken 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı.

 

Keleş operasyonu daha da genişleten Samsun KOM polisleri dün yapılan operasyon ile 7 kişiyi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan 7 kişinin arasında, geçtiğimiz aylarda Anavatan Partisi Samsun İl Başkanı olan Mesut Makas'ın da olduğu öğrenildi. Mesut Makas'ın Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde av malzemeleri satılan bir işyerini işlettiği ve daha öncede silah kaçakçılığı operasyonu gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi. Soruşturmanın devam ettiği ve operasyon çerçevesinde gözaltıların devam edebileceği belirtiliyor.

 

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Çarşamba, Keleş, İlkadım, Tekekköy, Canik, Çarşamba, Bafra, Uyuşturucu
Yorumlar
Haber Yazılımı