Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 09:09
 
Kim bu Balici Murat?
Samsun'un Canik İlçesi'nde Roman vatandaşların ikamet ettiği Yavuz Selim Mahallesi'nin çevresine başka mahallelerde ikamet eden motorsikletli bir grubun dadandığı ve motorsikletlerle o bölgeye gelenlere bonzai ve uyuşturucu hap sattıkları öne sürülüyor.
ASAYİŞ Haberi
Kim bu Balici Murat?

Samsun'un Canik İlçesi'nde Roman vatandaşların ikamet ettiği Yavuz Selim Mahallesi'ne son zamanlarda motorsikletli bir çete yapılanmasının dadandığı ileri sürülüyor. Söz konusu motortsikletli ekibin organize şekilde o bölgeye araçla gelenlere bonzai ve uyuşturucu hap satışı yaptıkları belirtiliyor. 6 ila 10 kişilik bir ekip oldukları belirtilen motorsikletli çeteden Roman vatandaşlarında rahatsız oldukları ama çeteden korktukları için güvenlik kuvvetlerine ihbarda bulunamadıkları vurgulanıyor.

 

Motorsikletli çetenin daha önce uyuşturucu satışını Yavuz Selim Mahallesi'ndeki  Mezbahane Köprüsü yakınlarında satış yaptıkları, göze battıkları şüphesi üzerine motorsikletle uyuşturucu satışını Mezbahane Köprüsü'nde 300 veya 500 metre ilerisindeki Gaman Yolu denen alanda satışa devam ettikleri kaydediliyor. Bunun nedeni olarak ise yeni satış yerinin jandarma bölgesi olmasından kaynaklı olduğu ileri sürülüyor. Çetenin güvenlik güçlerinin takibinden kaçmak için belli aralıklarla polis bölgesi ile jandarma bölgesi arasında yer değiştirdikleri vurgulanıyor.

 

Bu arada 200 Evler Mahallesi'nde ikamet ettiği ileri sürülen Balici Murat lakaplı bir uyuşturucu satıcısının 200 Evler ve Yavuz Selim Mahallesi'nde ikamet eden Roman gençlere bonzai satarak uyuşturucu bağımlısı olmalarına neden olduğu söyleniyor. Söz konusu şahsın çok sayıda yaşı reşit olmayan kız ve erkek Roman çocuğunu uyuşturucuya alıştırdığı iddia ediliyor. Uyuşturucuya alıştırılan Roman kız çocuklarının bağımlısı oldukları uyuşturucuyu temin edebilmek için temizlikçi olarak gittikleri evlerde hırsızlık yaptıkları veya fuhuş batağına sürüklendiklerinin altı çiziliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Canik, Uyuçturucu
Yorumlar
Haber Yazılımı