Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 07:51
 
Köktaş ve Öztürk Samsun'u bölüyor!
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Metro Holding patronu Galip Öztürk arasındaki soğuk savaş hız kesmeden devam ediyor. Çarşamba'ya kurulmaya çalışılan santral üzerinden çatışan ikilinin savaşı Samsunspor'a da sıçradı.
GÜNDEM Haberi
Köktaş ve Öztürk Samsun'u bölüyor!

Metro Holding patronu Galip Öztürk ile AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın yıllardır birbirleriyle soğuk savaş yaşadıkları biliniyor. Fuat Köktaş'ın Galip Öztürk'ün Samsun'daki gücünü kırmak için uğraş içerisinde olduğu öne sürülürken, Galip Öztürk'ün ise Fuat Köktaş için geçmişte FETÖ'cü ithamlarında bulunduğu kamuoyuna yansımıştı.

 

Köktaş-Öztürk gerginliği son dönemde Çarşamba'ya kurulmaya çalışılan Biyokütle Enerji Santrali üzerinden devam ediyordu. Fuat Köktaş santrali savunurken, Galip Öztürk ile akrabası olan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Öztürk'e yakın isim olan SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönem Öztürk'ün finansal destek verdiği öne sürülen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta santrale karşı en sert tepkileri ortaya koyan isimlerin başında geliyor.

 

Santral üzerinden Köktaş ile Öztürk'ün adeta soğuk savaş içerisinde olduğu gözlenirken, ikilinin santral üzerinden yaşadığı gerginliğin Samsunspor'da da devam ettiği ortaya çıktı. Son haftalarda Fuat Köktaş'a yakın isim olarak bilinen Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ile Galip Öztürk'e yakınlığıyla bilinen Samsunspor Dernek Başkanı İsmail Uyanık arasında iplerin kopma noktasına geldiği ortaya çıktı.

 

İsmail Uyanık'ın dernek yönetimini Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'ın bilgisi dışında tamamen Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluşturması üzerine Yıldırım'ın uzun zamandır derneği istifaya zorladığı ileri sürülüyor. Yüksel Yıldırım'ın Dernek Başkanı İsmail Uyanık'ın istifa etmesi için son dönemde kulübe para akışını kestiği ve bu nedenle Samsunspor futbolcularının keyifsiz sahaya çıkmaları nedeniyle kötü sonuçlar alınmaya başladığı vurgulanıyor. Yıldırım'ın istifa baskılarına karşılık Uyanık'ın "Ben seçimle geldim istifa etmem" resti çektiği iddia ediliyor.

 

Yaşanan gerginlik üzerine Uyanık'ın Samsun'da gençler üzerinde önemli etkisi bulunan bir mahalle muhtarını Samsunspor'da görevlendirdiği ve bu sayede taraftarları Yıldırım aleyhinde örgütlediği iddia ediliyor. İstifa baskısı altında olduğu öne sürülen Uyanık'ın bu baskıdan kurtulmak için geçtiğimiz hafta Samsun’da Trabzonspor formalı bir çocuğa, Samsunspor forması giydirilmesi ve ardından Samsunspor ile Sancaktepe F.K. arasında oynanan maçta “Bu şehrin çocukları Samsunsporludur” pankartıyla sahaya çıktığının altı çiziliyor.

 

Bu yaşanan olaylar üzerine Yıldırım'ın Trabzonspor'dan özür dilemesi Uyanık'ın mahalle muhtarı üzerinden örgütlediği tarafların Yıldırım'a sosyal medya üzerinden saldırdığı vurgulanıyor. Galip Öztürk ile Fuat Köktaş'ın Samsun'daki güç savaşının bugünlerde hem Çarşamba'da kurulmaya çalışılan santral hem de Samsunspor üzerinden hız kesmeden devam ederken, ikili arasında yaşanan güç savaşının Samsun halkını da ikiye böldüğü üzerinde duruluyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Köktaş, ve, Öztürk, Samsun'u, bölüyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı