Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 09:46
 
KOM Daire Başkanlığı Samsun Etik Haberi doğruladı
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın 2018 yılı raporuna göre Samsun, silah mühimmat kaçakçılığına ilişkin operasyonların en fazla yapıldığı 2. il olarak kayıtlara geçti. Yayınlanan raporla Samsun Etik Haber'in Samsun'daki silah kaçakçılığıyla ilgili haberlerin ne kadar yerinde olduğunu ortaya koydu.
ASAYİŞ Haberi
KOM Daire Başkanlığı Samsun Etik Haberi doğruladı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın  2018 yılına ilişkin raporu açıklandı. Samsun, raporda silah mühimmat kaçakçılığına yönelik operasyonların en fazla yapıldığı 2. il olduğu açıklandı. KOM'un raporunda yürütülen organize suçlarla mücadele çalışmalarında, Irak ve Suriye sınırlarından ülkemize sokulan fabrikasyon silahların, bölgeyi çok iyi tanıyan kaçakçılar tarafından yaya olarak çuvallar içerisinde veya yük hayvanlarının sırtında getirildiği tespitine yer verildi.

 

Gümrük kapılarından ise, Kuzey Irak’tan taşımacılık yapan TIR, kamyon ve diğer araçların çoğunlukla özel olarak yaptırılmış zulalarında gizlenmek suretiyle ülkeye sokulduğu, bu silahların silah-mühimmat kaçakçılığı suç organizasyonları tarafından alınarak piyasaya sürülmek üzere büyük şehirlere sevk edildiği belirlendi.

 

2018 yılında diğer yıllara nazaran operasyon, şüpheli ve silah sayılarında artış olduğu da dikkati çekerken, 2018 yılında en çok silah mühimmat kaçakçılığı operasyonlarının yapıldığı ilk 20 il içerisinde Şanlıurfa'nın ardından Samsun, 2'nci il olarak yer aldı. 19 operasyonun gerçekleştirildiği Samsun'un ardından İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Kocaeli, Mersin, Muğla, Adana, Batman, Gaziantep, Hatay, Kastamonu, Konya, Antalya, Tekirdağ, Aydın ve Balıkesir yer aldı.

 

SAMSUN ETİK HABER'DE SİLAH KAÇAKÇILIĞIYLA İLGİLİ YAPILAN HABERLERİN BAZILARI:

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Kaçak Silah, KOM, Şanlıurfa, İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Kocaeli, Mersin, Muğla, Adana, Batman, Gaziantep, Hatay, Kastamonu, Konya, Antalya, Tekirdağ, Aydın, Balıkesir
Yorumlar
Haber Yazılımı