Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 19:53
 
Koronavirüsden iyileşenler var
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu üyeleri ile yaptığı toplantının ardından kameraların karşısına geçti. Bakan Koca yaptığı basın toplantısında çok sayıda koronavirüs hastasının iyileşmeye doğru gittiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Koronavirüsden iyileşenler var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sokağa çıkma yasağı beklentisiyle ilgili soruya cevap olarak, “Herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir. Bunun illaki devletin ilan etmesi gerekmiyor” dedi.

 

Bakan Koca yaptığı açıklamada;

“Büyüklerimize sesleniyorum, onların koronavirüsten etkilenmemelerinde bizler sorumluluk sahibiyiz. Ailelerinizin size ihtiyacı var. Torunlarınızın sevgi ve ilginize ihtiyacı var. Sizde bu seferliğe mahsus evde kalma öğüdünü riske atmayın.

 

Dünyayı etkileyen bu salgında mümkün olduğu kadar az kayıp vermek istiyoruz.

 

Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin dünyada baştan beri çok farklı olduğunu söyledim. Koronavirüse karşı koyduğumuz dayanışmanın neredeyse örneği yok. STK’lar, kültür, iş dünyası bu mücadelenin aktörleri hallerine geliyor. Zamanımızı evde geçirme çağrımız giderek karşılık buluyor.

 

Kadınlar tedbirler konusunda ikna kahramanımız. Bu dönemde sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içerisindeyiz. İnsan kaynağımız yeterli. Kadromuza 32 bin personel dahil ediyoruz. Bu süreçte çalışan sağlık personelimizin ek ödemelerinin 3 aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 olacak şekilde yapılacaktır.

 

İyileşen vakalarımız var. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı da gün ve gün açıklayacağız. İyileşen hastaların sayısının fazla olduğunu belirtmek istiyorum. Çin’de kullanılmış olan özel bir ilaçtan sonuç alındığı iddiası var. Yoğun bakım hastalarında iyileşme sürecinin 11 günden 4 güne düşürüldüğü belirtilen ilacı Çin’den getirdik”

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Sağlık Bakanı, Fahrettin Koca, Koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı