Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:18
 
Kuaförlerde Pazar tatiline devam
Samsun Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz, Pazar günleri odalarına bağlı esnafların izin yaptığını, bu konuda Samsun'daki bayanların anlayışlı olmalarını talep ettiklerini belirterek, "Kuaförlerinde aileleri var ve onlarında aileleriyle vakit geçirmeye ihtiyaçları var" dedi.
GÜNDEM Haberi
Kuaförlerde Pazar tatiline devam

Zaman zaman odaya bayanlardan Pazar günleri kuaförlerin açılması için talepler geldiğini belirten Oda Başkanı Savaş Kiraz, "Kuaför esnafının da bir ailesi ve onlarında çocukları var. Samsun'da kuaför müşterisinin yüzde 30 ila 40'ının ev hanımı ve emekli oldukları, yüzde 20 memur, yüzde 15-20 oranının öğrenci ve yüzde 20 kadarının da özel sektör çalışanı olduğu görünmektedir. Tablo incelendiğinde Pazar günü harici kuaföre gidemeyecek bayanlarımızın yok denecek kadar az olacağı ortada. Yüzde 1 bile değildir" dedi.  

 

Pazar günleri hastanelerin acilleri dışındaki servislerin dahi kapalı olduğunu hatırlatan Kiraz, "Sağlık sektöründe bile haftasonu olduğu zaman acil servisler dışında kapalı durumdadır. Eczaneler kapalı, Samsun merkeze yalnız 3 nöbetçi eczane hizmet sunmaktadır. Kuaför esnafının da haftada bir gün izin yapmasını çok görmemeliyiz. Düğünü, nişanı gibi özel durumu olan müşterilerimiz için zaten odadan alınan açma izniyle Pazar günleri hizmet verilmekte. Bu konuda Samsunlu bayanlardan anlayış bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Kuaförlerde, Pazar, tatiline, devam,
Yorumlar
Haber Yazılımı