Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 07:11
 
Kuruoğlu: ‘Devlette çifte standart uygulanıyor!’
Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına Sağlık Bakanlığı avukat desteği verirken, şiddete uğrayan eğitim çalışanına Milli Eğitim Bakanlığı'nın avukat desteği sağlamadığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Kuruoğlu: ‘Devlette çifte standart uygulanıyor!’

Sağlık sektöründe çalışanlar, mesleklerini icra ettikleri sırada her hangi bir sözlü veya fiziki saldırıya maruz kaldıklarında yargı aşamasında Sağlık Bakanlığı olaya müdahil olup saldırıya maruz kalan sağlık çalışanına avukat tahsil ediyor. Eğitim çalışanları ise görevi başında saldırıya uğradığında eğitimciler kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalıyorlar.

 

Yaşanan bu çifte standarda dur denmesi gerektiğini belirten Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, "İl Milli Eğitim Müdürlükleri'nde maaşlı avukatlar olmasına rağmen öğretmenlerin davalarına bakmıyorlar. 4688 Sendika Kanunu gereği sendikalarda avukat tahsil edemiyor. Kanun gereği sendika olarak bizlerde avukat desteği veremiyoruz. Öğretmenlerimiz bu yüzden sahipsiz kalıyor. Bu konuyla ilgili Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuru yapacağız" dedi.

 

Türkiye'de son zamanlarda öğretmenlere karşı işlenen saldırı eylemlerinde artış olduğu gözlenirken, öğretmenlerin görevi başında öldürüldüğüne dahi şahit olduklarını vurgulayan Kuruoğlu, "Sağlık Bakanlığı'ndaki uygulamanın artık Milli Eğitim Bakanlığı'nda da uygulamaya geçirilmesini istiyoruz. Devletin bir kurumunda başka, başka bir kurumunda başka bir uygulama olmaz. Öğretmenlerimiz bu ülkenin üvey evladı değil. Öğretmenlerimize adeta üvey evlat muamelesi yapılmakta. Bu çifte standardın artık son bulması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Levent Kuruoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı