Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 13:52
 
Mafya FETÖ'ye mi hizmet ediyor?
Samsun'da son zamanlarda artış gösteren çete ve mafya yapılanmalarının sadece Samsun'un sorunu değil tüm Türkiye'de bir merkezden düğmeye basılması gibi, Türkiye genelinde boy gösterdiği ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Mafya FETÖ'ye mi hizmet ediyor?

Ulusal anlamda İnternet Gazeteciliği yapan Oda TV isimli yayın organının "Mafya Geri Döndü" başlığı ile yayınladığı haber bunun ispatı olarak gösteriliyor.   Mafya ve çetelerin, Türkiye'de FETÖ operasyonlarının başlamasıyla sokaklarda terör estirmeye başladığı, vatandaşın canını bezdirdiği, şikayet etmekten korktukları için bu yapıların rahat hareket ettikleri öne sürülüyor. Türkiye'de topyekün başlayan FETÖ operasyonları ile aynı eksende mafya ve çetelerin sokaklarda terör estirip vatandaşın canını yakmaya başlamaları, "Yoksa bu yapılar FETÖ'ye mi hizmet ediyorlar. Devlet, FETÖ'nün kökünü kazımaya çalışırken, sokaklarda mafya ve çetelerin cirit atmaya başlaması akıllara,  FETÖ, 'Türkiye güvenilmez ülke, bu hükümet sizin can güvenliğinizi sağlayamıyor" izlenimi vermeye çalıştığı şüphelerini doğurmakta. Devletin ivedilikle sokaklarda cirit atan yasadışı yapılara karşı operasyon yapılmalı" eleştirilerinin yapılmasına neden oluyor.    

 

İşte Oda TV'nin yapmış olduğu haber:  

Mafya geri döndü  
Silahlı saldırılara ilişkin alacakların mafya yoluyla tahsil edildiği yönünde değerlendirilmeler yapılıyor.   Kervansaray Otelleri'nin sahibi Selim Sayılgan'ın aracına kimliği belirsiz bir kişi tarafından ateş açıldı. Emniyet yetkilileri, ilk belirlemelere göre olayın alacak verecek konusu olduğunu belirledi. Olay, Ayazağa'da bu sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, Kervansaray Otelleri sahibi Selim Sayılgan, otomobiliyle ilerlerken yanına yaklaşan taksiden ateş açıldı. Yaşanan olayda hiç kimse yaralanmazken, saldırgan olay yerinden kaçtı.  

 

TAKSİCİ ARANIYOR  
İşadamının aracına ateş edilmesinin ardından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Polis ekipleri ateş eden taksicinin kimliğini belirleyerek yakalanması için çalışma başlattı. Polis ekipleri Sayılgan'ı korkutmak için ateş edildiğini ileri sürdü.   DHA’nın haberine göre; olay şöyle gelişti: Sayılgan'ın sahibi olduğu şirketler geçen aylarda borsada halka açıldı. Bunun üzerine firmaya ilgili yasa gereği bağımsız bir yönetim kurulu üyesi atandı. Yeni yönetim kurulu üyesi İ.C.'nin, piyasada bazı kişileri dolandırdığı iddia edildi. Bunun üzerine Sayılgan yönetim kurulu üyesi İ.C.'yi işten çıkardı. Saldırıyı düzenleyen taksici kendisini dolandırdığı iddia edilen İ.C.'ye ulaşamayınca, alacağını Sayılgan'dan talep etti. Sayılgan'ın da ödeme yapmayı kabul etmediği öne sürüldü.  

 

SABAH YAZARI GÜNDEME GETİRMİŞTİ
Kervansaray Otelleri'ndeki krizi Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, 13 Ekim 2017 tarihli yazısında gündeme getirmişti. Dilek Güngör, “Meşhur Kervansaray Otelleri'ni bilmeyeniniz yoktur. Bursa'da, Antalya'da veya Bodrum'da illa ki görenleriniz olmuştur. Bir dönem tekstilin önemli sanayicisi Sayılgan ailesinin sahip olduğu oteller Selim Sayılgan tarafından yönetiliyordu. O da tabir yerindeyse basiretsiz yönetimiyle şirketi tam bir borç batağına soktu. Bir süredir şirket davalar, icralar, borçlar hatta tefecilerle gündeme geliyor. Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Semih Sayılgan'a kestiği cezaları veya suç duyurularını saymıyorum bile...” ifadelerini kullandı.  

 

“ŞİRKETİN ELİNDEKİ MAL VARLIKLARININ DEĞER TESPİTİ YAPILIYORMUŞ”  
“Yönetimi profesyonel bir icra kuruluna devretmeye çalışıyormuş” diyen Dilek Güngör şu bilgiler vermişti:   “Avukatlara verilen sayısız vekalet geri istenmiş. Alman Aareal Bank AG başta olmak üzere şirketin 100 milyon euroya yakın borçlarının yapılandırılması için bir çalışma yürütülüyormuş. Şirketin elindeki mal varlıklarının değer tespiti yapılıyormuş. Bankalara borcun çok üzerinde gayrimenkul, arsa, fabrika binaları olduğu iddia ediliyor. Çıkış planları kamu kuruluşlarıyla da paylaşılmış. Yeniden yapılanma şirketin borsada yine eski günlere dönmesini sağlar mı? Bakalım onu zaman gösterecek.”  

 

ERGENEKON SANIĞINA SUİKAST  
Kervansaray Otelleri'nin sahibi Selim Sayılgan'a yönelik silahlı saldırı, Ergenekon davası sanıklarından Avukat Kutbettin Kaya’nın suikasta uğramasını akla getirdi. Yeşilköy Mahallesi Cümbüş Sokak'ta bulunan bir restoranda arkadaşlarıyla yemek yiyen Avukat Kudbedin Kaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını yitirdi.   Öte yandan, son dönemde silahlı saldırılarda yaşanan artış dikkat çekti. Silahlı saldırılara ilişkin alacakların mafya yoluyla tahsil edildiği yönünde değerlendirilmeler yapılıyor.  

Kaynak: Odatv.com  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Mafya, FETÖ'ye, mi, hizmet, ediyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı