Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 21:21
 
MARMARA FLÜT ORKESTRASINDAN MUHTEŞEM KONSER
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesinin 19 Mayıs 2019 100. Yıl etkinlikleri kapsamında; Samsun’a gelen ve 3 Mart 2019 Pazar Akşamı Devlet Opera ve Bale Salonunda konser veren Marmara Flüt Orkestrası izleyenleri büyüledi.
SANAT Haberi
MARMARA FLÜT ORKESTRASINDAN MUHTEŞEM KONSER

Marmara Flüt Orkestrası 2015 yılında Flüt Sanatçısı ve Eğitimcisi Prof. Dr. Ece Karşal tarafından kurulmuş, 2015’in Kasım ayında orkestra çalışmalarına başlamıştır. Türkiye’nin, flüt ailesinin tüm üyelerini barındıran İlk Orkestrası olan Marmara Flüt Orkestrasında yaşları 10 ila 45 arasında değişen; profesyonel flüt sanatçıları, öğretmenler, ileri düzeyde flüt çalabilen amatör flütistler; ilk, orta, lise ve üniversite düzeyinde olmak üzere, farklı eğitim seviyelerinde branşı flüt olan seçilmiş müzik öğrencileri yer almaktadır.

 

Marmara Üniversitesi bünyesinde çalışmalarına devam eden orkestranın, Türk Bestecilerini eserlerini seslendirmek ve tanıtmak hedeflerinden biridir. Uluslar arası birçok festivalde Türkiye’yi temsil eden orkestra, 2018 yılında Bulgaristan’da gerçekleştirilmiş olan Uluslar Arası Gençlik Festivalinde ülkemizi temsil ederek, ‘’Klasik Müzik Orkestraları’’ kategorisinde 1. lik ve ‘’En Profesyonel Grup’’ ödüllerinin sahibi olmuştur.

 

Şef Prof Dr. Ece Karşal Yönetimindeki orkestra konsere, Solist Ecem Yılmaz’ın üç güzel eseri seslendirmesi ile başladı.  Konserin devamında Klasik Müzik, Jaz, Türk Müziği eserleri ile devam etti. Konserin sonunda Şef Ece Karşal’a 100. Yıl ansına plaket sunan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli: ‘’19 Mayıs 2019 Samsun Şehrinde 100. Yıl etkinliklerimiz kapsamında davetimizi kabul edip şehrimize gelen, böyle güzel sanat dolu bir geceyi yaşamamızı sağlayan başta şefimiz ve hocamız Prof. Dr. Ece Karşal’a, Solistimiz ve Samsun’umuzun çocuğu Ecem Yılmaz’a ve tüm Marmara Flüt Orkestrası bireylerine şahsım ve yönetim kurulum adına, Samsun Şehri adına teşekkür ediyoruz.  İlkadım Şehri Samsun’da 100. Yıl kutlamalarımız etkinliklerimizle devam edecektir.’’ Dedi. Büyük ilginin olduğu konserde salon sanatseverlerle ile dolu idi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Işık Özkefeli, ADD
Yorumlar
Haber Yazılımı