Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:23
 
Mecliste Uyuşturucu Araştırma Komisyonu kuruluyor
CHP Samsun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyon Üyesi Hayati Tekin, "Mecliste bu hafta Uyuşturucu Araştırma Komisyonu kuruluyor. Buradaki çalışmanın ardından ülkede topyekün uyuşturucuya karşı savaş başlayacağını umuyorum. Gençliğimizi uyuşturucu batağından kurtarmak için geç bile kaldık" dedi.
SİYASET Haberi
Mecliste Uyuşturucu Araştırma Komisyonu kuruluyor

Esrar isimli uyuşturucu devlet tarafından terör suçları kapsamına alınırken kokain, kokainden imal edilen taş, hap ve bonzai gibi kimyasal uyuşturucuların terör suçları kapsamında olmadıkları için insanların sentetik uyuşturucuya yöneldiği eleştirilerinin kendisine de ulaştığını aktaran Tekin, "Uyuşturucuyla mücadeleyi öngören mevcut kanunlarımızda gevşeklikler var. Bu gevşekliklerin bu hafta TBMM'de kurulacak olan komisyonda tüm boyutlarıyla masaya yatırılacağına ve çözüm yollarının üretileceğine inancım tam" dedi.  

 

Parti olarak uyuşturucuyla ilgili meclise sundukları önerinin ardından, tüm partilerin bu ve buna benzer serzenişleri olduğu ve 4 partinin ortak bir araştırma komisyonu kurarak uyuşturucu sorunun tüm boyutlarıyla masaya yatırılması önerisi üzerine, bu hafta uyuşturucuyla ilgili TBMM'de Uyuşturucu araştırma komisyonu kurulacağını vurgulayan Tekin, "Bu komisyonda uyuşturucunun tüm boyutları masaya yatırılacaktır. Uyuşturucunu güzergah yolları ve hangi güzergahtan hangi uyuşturucunun sevk edildiğinden, yasalarda hangi boşluklar olduğuna kadar birçok konu ele alınacak" diye konuştu.  

 

Ülkemizde hızla artış gösteren sentetik uyuşturucularla mücadele yollarının masaya yatırılacağı Uyuşturucuyu Araştırma Komisyonu'nun, uyuşturucuyla mücadelede çığır açacağına inandığını kaydeden Tekin, "Teknoloji çok hızlı gelişmekte ve bununla birlikte sentetik uyuşturucularında çeşitliliği artmakta. Benimde komisyonda yer alma talebim var. Komisyonda Hayati Tekin olarak yer almamış olsam dahi komisyonun her adımını yerinde izleyeceğim. İçiciyim diyenin serbest bırakıldığı biz düzene artık dur dememiz gerekiyor. İçiciyle bu uyuşturucuyu kimden temin ediyorsun? İçiciysen temin ettiği yeri söyleyeceksin. İçiciyim diyip kurtulmak yok. Yasadaki bu ve buna benzer boşlukların komisyonun yaptığı çalışma sonrası son bulacağını ve uyuşturucu tacirlerinin büyük ölçüde önünün kesileceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Mecliste, Uyuşturucu, Araştırma, Komisyonu, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı