Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:36
 
MHP 2019 seçimlerinde oy patlaması yapacak
MHP İl Başkanı Taner Tekin anketlerle algı operasyonları yapanların emellerine ulaşamayacağını MHP’nin oy kaybı yaşayacağını öne sürenlerin ise hüsrana uğrayacağını söyledi.
SİYASET Haberi
MHP 2019 seçimlerinde oy patlaması yapacak

SONAR araştırma şirketi, Meral Akşener’in başkanlığında İYİ Parti’nin kurulmasının ardından anket sonuçlarını açıkladı. Avukat Fidel Okan’ın Twitter hesaplarından paylaştığı sonuçlara göre, kararsız seçmen oyları da dağıtılınca AKP yüzde 38.51, CHP yüzde 23.50 İYİ Parti yüzde 16.06, HDP 10.33, MHP ise baraj altında yüzde 7.78 olarak ölçüldü.  

 

SONAR araştırma şirketinin anket sonuçlarını eleştiren MHP İl Başkanı Taner Tekin, “MHP’de oy kayması yaşanacağına kesinlikle ihtimal vermiyorum. Tam aksine vatandaşlardan aldığımız izlenime göre seçimlerden çok daha güçlü çıkacağımızı göstermektedir. Bunun dışında algı oluşturmak yada kamuoyunu yönlendirmek için yapılan anketleri ciddiye almıyoruz. MHP 2019 seçimlerinde her zamankinden daha güçlü bir şekilde çıkacaktır. Son iki yıldır ülkemizde yaşanan bütün gelişmeler vatandaşımızın gözleri önünde yaşandı. Biz bu konuda vatandaşımızın sağduyusuna, milletimizin teveccühüne inanıyoruz. MHP ne olursa olsun oy kaybı yaşayacağına değil aksine oy patlaması yaşayacağına inanıyor ve bu yönde mücadele ediyoruz” dedi.  

 

MHP İl Başkanı Taner Tekin, “MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin son 15 yıldır yanlış dedikleri maalesef acı olaylarla ispatlanmış oldu. Özellikle FETÖ meselesi ve çözüm süreci meselesi ile ilgili geçmişten beri yanlış dediklerimizin ortaya çıkmasına rağmen buradan pirim yapmak yerine devletimizin ve milletimizin menfaatleri gereği izlememiz gereken milli politikayı izleyerek devlet adamı duruşu sergilendi. Bu da milletimiz tarafından taktirle karşılandı ve bunu da teveccüh olarak sandıkta yansıtacaktır” diye konuştu.    

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: MHP, 2019, seçimlerinde, oy, patlaması, yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı