Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 09:54
 
MHP'de Giresun'da değişti
Samsun Etik Haber'in "Kurban Bayramı'ndan sonra MHP'de 15 il başkanının görevden alınacağı" iddiası İzmir, Kırıkkale ve Rize İl Başkanı'nın görevden alınmasıyla doğru olduğu ortaya çıkmıştı. 3 ilin ardından Burdur, Uşak ve Bursa görevden alınmıştı. Son olarak ise Giresun'un görevden alındığı ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
MHP'de Giresun'da değişti

Meral Akşener'in MHP'den kopması üzerine dönemin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin tarafından MHP il başkanlıklarında yeni atamalar gerçekleştirmişti. Şefkat Çetin'in, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yıllarca partiyi mafya yapılanmalarından uzak tutma politikalarının tersine atamalar gerçekleştirdiği ileri sürülüyor. Şefkat Çetin'in Mehmet Ağar ile yakın ilişkileri olduğu, yapmış olduğu atamalarla 90'lı yıllardaki gibi ülkeye derin güçlerin hakim olması için bu yönde atamalara yer verdiği gerekçesiyle Bahçeli'nin il başkanlıkların da köklü değişime gittiği öne sürülüyor.

 

Devlet Bahçeli ilk olarak Şefkat Çetin'i MHP Kurultay'ı ile Genel Merkezdeki görevinden ardından ise 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı yapmayarak partiden uzaklaştırmıştı. Şefkat Çetin'i partiden uzaklaştıran Devlet Bahçeli, ardından Çetin'in atadığı il başkanlarını tek tek görevden almaya başladı. İzmir, Kırıkkale, Rize, Burdur, Uşak ve Bursa'nın ardından Giresun İl Başkanı da görevden alındı. Görevden almaların hızla devam edeceği ve teşkilatlarda Şefkat Çetin'den hiç bir emare bırakılmayacağı iddia ediliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: MHP'de, Giresun'da, değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı