Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 16:17
 
Mırık Samsunspor'a aday mı?
Samsunlu Almancılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER) Başkanı Ramazan Mırık'ın Samsunspor Başkanlığı'na aday olmayı düşündüğü ve bu çerçevede yönetim hazırlamak için sık aralıklarla istişareler yaptığı ileri sürülüyor.
SPOR Haberi
Mırık Samsunspor'a aday mı?

Samsunspor'u maddi darboğazdan kurtaramayan, eski ve yeni futbolcular ile personel maaşlarını ödeyemeyen, bunun yanı sıra sportif başarı sağlayamadığı için taraftar tarafından devamlı istifaya çağrılan Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'nun koltuğuna SAYDER Başkanı Ramazan Mırık'ın aday olduğu kaydediliyor.

 

Gençlik ve Spor eski Bakanı Çağatay Kılıç'ın sağladığı maddi desteklerle bugüne kadar kulübü ayakta tutabilen Tutu, Kılıç'ın bakanlığının sona ermesiyle zaten ekonomik anlamda zor durumda olan Samsunspor'un tamamen ekonomik çıkmaza girmesinin önüne geçemediği, bu durumunda sportif başarının sağlanamamasının en büyük etkeni olduğu öne sürülüyor.   SAYDER Başkanı olan Ramazan Mırık'ın, Samsun'da müteahhitlik faaliyetlerinin yanı sıra, Samsun'da yapımı devam eden 150 yataklı özel hastane inşaatının da olduğu biliniyor. Mırık'ın, işadamlarından oluşan bir yönetim hazırlama çalışmasında olduğu öğrenilirken, Mırık'ın oluşturmaya çalıştığı yönetim sayesinde Samsunspor'un ekonomik anlamada nefes alabileceği ifade ediliyor. Samsunspor'un ekonomik anlamda rahatlaması durumunda, bu rahatlamanın sportif başarıyı beraberinde getireceğine inanılıyor.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Mırık, Samsunspor'a, aday, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı