Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 00:20
 
MÜHÜR DE MAZBATA DA DEMİR'DE
31 Mart yerel seçimlerinde 'Kurtuluştan Şahlanışa Samsun' parolasıyla seçim kampanyası yürüten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, görevi devraldı. Mazbatasını aldıktan sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törende Samsunlulara seslenen Demir, “Şahlanış yürüyüşüne başlıyoruz” dedi
SAMSUN Haberi
MÜHÜR DE MAZBATA DA DEMİR'DE

31 Mart yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir, çok sayıda Samsunlunun katıldığı devir teslim töreniyle başkanlık görevini Zihni Şahin'den devraldı. Demir, "Tüm imkanlarımızı, tüm beşeri sermayemizi Cumhur İttifakı’nın siyasi gücünü, milletvekillerimizle, Genel Başkan Yardımcımızla ve Cumhurbaşkanımızın desteği ile 1 milyon 350 bin Samsunlu hemşerimizin, gücünü, potansiyelini ve  sinerjisini hizmetimize katacağız. Samsunlu hemşehrilerimizin öneri ve hizmet taleplerine açık olacağız. Şahlanış yürüyüşüne başlıyoruz” dedi.

 

MHP İL BAŞKANI DA KATILDI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, eski başkan Zihni Şahin’den görevi devraldı. Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, partilerin teşkilat üyeleri katıldı.

 

AKSU: AVUÇLARINI YALADILAR
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti’ye kuruluşundan itibaren sahip çıkan Samsunluların, yine en üstün seviyede sahip çıktıklarını belirterek, "Oyları yüzde 50’in altına düşürmeyi hedefleyenler ise avcunu yaladılar. Cumhurbaşkanımızın şahlanış dönemi diye tanımladığı önümüzdeki 5 yıl içerisinde Cumhur İttifakı belediye başkanları olarak, hizmetlerimize devam edeceğiz. Tüm belediye başkanlarımıza önümüzdeki süreçte başarılar diliyorum. Samsun’a 19 sene hizmet veren ve Samsun’u marka şehir yapan Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

ŞAHİN: GÖZÜM ARKADA DEĞİL
Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Zihni Şahin ise, “Her şeyin bir sonu olduğu gibi hizmetlerin de bir sonu var. Görevi yeni seçilen Mustafa Demir’e devredeceğiz. Görevimi, böyle tecrübeli ve deneyimli bir kişiye devretmekten dolayı onurlu ve gururluyum. Gözümüz arkada kalmayacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ve tüm seçilen belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Önümüzdeki dönemde birlik ve beraberlik halinde iyi bir dayanışma ile hizmet verileceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

YILMAZ: HALKIN HİZMETKARIYIZ
AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz da dünya hayatının bir emanet, bu makamların da gelip geçici olduğunu belirtirken, belediye başkanlarının da halkın hizmetkarı olduklarını vurguladı. 19 yıllık Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde bu anlayışla halkın hizmetkarı olduğunu dile getiren Yılmaz, "Bundan sonra Sayın Demir aldığı bu emanetle yola devam edecek. Samsun'u daha ileriye götürmek için ne gerekiyorsa yapacak. Kendisine başarılar diliyorum" dedi.

 

KARAASLAN: EN GÜÇLÜ MESAJ SAMSUN’DAN VERİLECEK
Mustafa Demir’e başarılar dileyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise, “Hem Cumhur İttifakı olarak, Türkiye genelinde elde ettiğimiz başarıda, hem AK Parti olarak 17 yıl içinde girdiğimiz 15 seçimi rekor bir oyla birinci parti olmamıza katkı sağlayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sizler, AK Parti belediyeciliğinin Samsun’a kazandırdığı hizmetler devam etsin diyen güçlü iradenin sesiniz. Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği gibi millet kararının sandıkta verdi. Bu kararın arkasında barındırdığı mesajların değerini biliyoruz. Bunun hem Samsun özelinde hem Türkiye genelinde yine bu sese kulak verecek ve yine bu anlamda yol haritası çizecek, yine stratejilerini milletin ne dediğine göre planlayacak bizleriz. 19 Mayıs 1919’un 100. yılında Sayın Cumhurbaşkanımızı ve devlet erkanını burada ağırlayacağız. Türkiye gelecek yüzyılın en güçlü mesajlarını Samsun’dan verecek. Bu şehrin insanlarına yakışan çok önemli projeleri hayata geçirecek ve Samsun’un şahlanış döneminin altına imza atacak olan çok değerli Mustafa Demir’i tebrik ediyor ve görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

DEMİR: ŞAHLANIŞ YÜRÜYÜŞÜ BAŞLIYOR
Başkanlık görevini devralan Mustafa Demir ise çok başarılı bir seçim kampanyası yürüttüklerini kaydederek, “Bugün bu görevi devralıyoruz. Devraldığımız andan itibaren o şahlanış yürüyüşüne başlıyoruz. Yoktan var etmeyeceğiz. Asla sihirbazlık da yapmayacağız. Tüm imkanlarımızı,  tüm beşeri sermayemizi Cumhur İttifakının siyasi gücünü, Milletvekillerimizle, Genel Başkan Yardımcımızla ve Cumhurbaşkanımızın desteği ile 1 milyon 350 bin Samsunlu hemşerimizin, gücünü, potansiyelini ve  sinerjisini hizmetimize katacağız. Samsunlu hemşehrilerimizin öneri ve hizmet taleplerine açık olacağız” dedi.

 

İŞ VE AŞ İÇİN KESİN ÇÖZÜM SÖZÜ
Vatandaşların daima kendisine ulaşabileceğini belirten Demir, “Yüz de yüz ulaşılabilirliği temin edeceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız. Bir başka konu iş ve aş. Samsun Karadeniz’in başkenti. Samsun iş ve aş noktasında, potansiyelleri imkan ve kabiliyetleri itibariye, Türkiye’nin en avantajlı şehirlerinden bir tanesi. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde iş ve aş konusunda kesin çözümü hedefleyen proje denetimizi hayata geçireceğiz” görüşünü dile getirdi.

 

İLKADIM VE ATAKUM MESAJI: AYRIM YAPMAYACAĞIZ
İlkadım ve Atakum ilçelerini ayırmadan hizmet vereceklerini sözlerine ekleyen Demir, “Çok az bir oy oranı ile iki ilçemizi Cumhur İttifakı kazanamadı. İlkadım ve Atakum’da da hiçbir zaman ayrım yapmadan,  güç birliği ile birlikte çalışma profilimize, hedefimize ve stratejimize uygun katkı sağlamaya yönelik hareket edildiğinde, emin adımlarla hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz” dedi.

 

ŞAHİN MÜHRÜ DEMİR’E TESLİM ETTİ
Konuşmaların ardından, Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e belediye başkanlığı mührünü teslim etti.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Mustafa Demir, Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti, MHP, Abdullah Karapıçak, Çiğdem Karaaslan, Ahmet Demircan, Ersan Aksu
Yorumlar
Haber Yazılımı