Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 08:40
 
Mustafa Çakır, ‘Yılmaz ve Köktaş halkı bilgilendirsinler’
AK Parti 22. Dönem Samsun Milletvekili Mustafa Çakır, Çarşamba'ya kurulacak olan biyokütle enerji santrali konusunda o bölgeden olan Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ile Yusuf Ziya Yılmaz'ın susmaması gerektiğini ve santral konusunda halkı bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Mustafa Çakır, ‘Yılmaz ve Köktaş halkı bilgilendirsinler’

Topluma, ekonomiye, çiftçiye, köylüye faydası olan bir yatırım ise biyokütle enerji santralinin kurulması gerektiğini ama zararlıysa kesinlikle kurulmaması gerektiğini belirten Mustafa Çakır, "Bilimsel olmamakla birlikte yaptığım araştırmaya göre gerekli teknolojik yatırımlar yapılırsa zararsız bir yatırım olduğu görülmekte. Dünyada biyokütle enerji santralleri en sağlıklı enerjinin üretildiği tesislerden olarak bilinmekte. Fakat bilimsel araştırılmasının iyi yapılması gerekmekte. Ovaya zarar verecekse kesinlikle ovanın katledilmesine müsaade edilmemesi gerekiyor" dedi.

 

Samsun'da iktidar milletvekillerinin tümünün sessiz kaldığını kaydeden Çakır, "Özellikle santralin kurulacağı bölgenin insanı olan milletvekilleri Fuat Köktaş ve Yusuf Ziya Yılmaz'ın sessiz kalmamaları gerekiyor. Seçmenlerine santralin sağlıklı olup olmadığını anlatmaları gerekmekte. Neden sessiz kaldıklarını bilmiyorum ama susmamaları gerekmekte. Zararlıysa çıkıp kurulmaması gerektiğini söylememeliler. Zararsız ise o zamanda seçmenlerini bilimsel olarak aydınlatmaları gerekiyor. Seçim bölgelerinde kurulan santral konusunda vatandaşı aydınlatmalılar" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Mustafa Çakır, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş
Yorumlar
Haber Yazılımı