Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 10:38
 
Müteahhitler Canik Belediyesi'ne milyonluk cami faturaları mı kesti?
AK Parti tarafından Canik Belediyesi'nde tekrar aday gösterilmeyen Osman Genç'in gider ayak başlattığı köy ve mahalle camilerinin bakım ve onarım işinin altından müteahhit vurgununun yattığı iddia ediliyor.
SAMSUN Haberi
Müteahhitler Canik Belediyesi'ne milyonluk cami faturaları mı kesti?

AK Parti tarafından tekrar aday gösterilmemesi üzerine, AK Parti'nin Samsun Büyükşehir ve Canik Belediye Başkan adaylarına adeta cephe açan, AK Parti adaylarına randevu vermeyerek seçim arifesinde AK Parti adaylarına belediyenin kapılarını kapatan Osman Genç'in seçim arifesinde başlatmış olduğu köy ve mahalle camilerinin bakım ve onarım işinin altında milyonluk müteahhit vurgununun yattığı iddia ediliyor.

 

Camilerin bakım ve onarımı adı altında müteahhitlerin belediyeye milyonluk faturalar kestikleri ileri sürülürken, tek bir caminin bakım ve onarımı adı altında belediyeye milyonlarca liralık fatura çıkarıldığı, bakım ve onarım adıyla kesilen fatura bedelleri ile değil bakım ve onarım yeni cami yapılabileceği vurgulanıyor. Canik Belediye Başkanlığı'na seçilen İbrahim Sandıkçı'nın bakım ve onarım adıyla belediyeye kesilen milyonluk faturaları gördüğünde şok yaşadığı kaydediliyor.

 

Belediyeyi devraldıktan sonra milyonlarca liralık cami faturaları ile karşılaşan İbrahim Sandıkçı'nın yaptığı inceleme sonucunda, müteahhitlerin kestiği faturaların karşılığında alındığı öne sürülen mal alımlarının belediyeye hiç girmediği, bunun üzerine faturaları kesen müteahhitlere, bu faturalar karşılığı alınan mal alımlarının belediyeye girişinin görünmediğini ilettiği öğrenildi. Belediyeye milyonluk cami bakım ve onarım faturası kesen müteahhitlerin belediyeden faturaları tahsil etmek için gittiklerinde belediye yetkilileri tarafından faturalar karşılığı yapılan işlerin incelemede olduğu ve inceleme bitene kadar ödeme yapılamayacağının söylendiği vurgulanıyor.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Canik Belediyesi, İbrahim Sandıkçı, Osman Genç
Yorumlar
Haber Yazılımı