Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 00:10
 
Neden Korkuyorsun Diyanet?
GÜNDEM Haberi
Neden Korkuyorsun Diyanet?

Kendini peygamber ilan eden sapık herifin cenaze işi için "Ne iş yapar Bursa Müftüsü ?" diye sormuştum. Başkaları da sormuş olacak ki cevap vermiş müftülük: "Bizden görevli talep edilmedi vermedik"

 

Peki; talep edilse verecek miydiniz ?

 

Bunun cevabını da verseydiniz benim için konu kapanmıştı Bursa Müftüsü ve bağlı bulunduğu Diyanet açısından.

 

Bu sorunun cevabı verilmediği sürece konu kapanmamıştır.

 

Diğer bir konu benim paylaşımın altına, "Diyanet görevli vermemiş" diye yorum yapan çok bilmişler...

 

"Herşeye atlama" demeye getiriyorlar güya.

 

Ulan... Bıktım bu herşeye at gözlüğü ile bakanlardan. Ben fikrimi beyan ederken gelecek eleştirilere ne cevap vereceğimi bilmiyor muyum?

 

Müftülüğün, "Din görevlisi vermedik" yorumunu ilk okuduğumda, "Camiler kime bağlı?" deyip ipucu vermişim ama yine de iki saniye düşünüp ne demek istediğimiz anlaşılmamış, tarafıma aynı eleştiriler devam etmiş.

 

Anlatalım o zaman anaokulu çocuğuna anlatır gibi:

Bu yavşak kendini önce Mehdi sonra peygamber ilan etti. Yeni bir peygamber demek yeni bir din demektir. Yeni bir din demek yeni kitap, yeni emirler, yeni mabedler demektir. Her din mensubu gidip kendi mabedinde yapar ibadetini. Müslüman’ın havrada, kilisede, Yahudi’nin camide kilisede, Hıristiyan’ın camide havrada ibadet yaptığını gördünüz duydunuz mu hiç ? Haaa !

 

Diyalogcular bunu istiyor o ayrı bir mevzu.

Bir Müslüman vefat etse sevenleri kiliseye gidip, "Biz papaz istemiyoruz hocamız var. Burada cenaze namazı kılacağız" dese papaz buna izin verir mi ?

 

Peki bir Hıristiyan ölse sevenleri gelse, "Bizim papazımız var hoca istemiyoruz burada ayin yapacağız" dese buna izin verilir mi ?

 

Nasıl olur bu iş? Adam son nefesinde Müslüman olmuştur, "Beni İslami usullere göre defnedin" demiştir, camiye getirir yakınları, "Hocam mevtamız Müslüman oldu cenazesini İslami usullere göre defnedin" der o zaman ne gerekiyorsa yapılır.

 

Peki bu sahtekarın son nefeste tövbe ettiğine delil yok, böyle bir vasiyeti yok, böyle bir talep yok, başka bir dine mensup; sen buna ibadethaneni açıyorsun, uygun mu?

 

Allah'a alenen şirk koşan herifin leşinin Allah'ın evinde ne işi var?

 

Camiler Diyanet'in sorumluluğunda Çevre Bakanlığı'nın değil. Elbette Diyanet'in görevlileri bu işe mani olacaktı.

 

Allah aşkına az yürekli olun yahu. Tepkinizi net koyun ortaya, millet bilsin. Neden korkuyorsunuz anlamadım!

 

Kendini peygamber ilan eden sapığın benim peygamberimin getirdiği dinin mabedinde cenazesinin ne işi var diyemiyor musunuz? Bunun için hangi Müslüman ne diyebilir size? Laiklerden mi korkuyorsunuz? "Bizden görevli istemediler kendi hocaları halletti" demekle kurtulamazsınız bu işin sorumluluğundan.

 

Bu açıklama üzerinden müftüyü, Diyanet'i savunmak tutarlı ve geçerli bir savunma değildir. Biraz derin bakmak lazım meseleye! Yoksa çok operasyon yer bu ülke...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Neden, Korkuyorsun, Diyanet?,
Yorumlar
Haber Yazılımı