Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 19:50
 
Öğrencilere ‘Güvenilir Gıda’ Anlatıldı
Samsun İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şubesi tarafından,ilkokul ve ortaokullarda öğrencilere ‘’Güvenilir Gıda’’ konulu eğitimler düzenlendi.
SAMSUN Haberi
Öğrencilere ‘Güvenilir Gıda’ Anlatıldı

Bu eğitimlerin amacı; çocukların bilinçli birer tüketici olarak yetişmesi ve okulda başlayan bu bilincin ailelere yayılmasının sağlanmasıdır. İlimize bağlı 17 ilçede düzenlenen ve toplamda 2500’e yakın öğrencinin katıldığı eğitimlerde; 06- 12 yaş grubu çocuklarımıza;güvenilir gıda tüketimi kapsamında gıda satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar,Alo Gıda 174 hattı ve bu hizmetin nasıl kullanılacağı,gıda zehirlenmeleri gibi konularda yaşlarına uyguntiyatral bir dille bilgilendirme yapılmıştır.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürümüz Nail Kırmacı şunları söyledi; “Çocuklarımız ülkemizin geleceği ve kıymetlimizdir. Gıda güvenliği ise Bakanlığımız olarak son yıllarda büyük önem verdiğimiz, bütçeden önemli pay alan ve çeşitli projelerle her platformda gündeme gelen bir konudur. Bildiğimiz gibi öğrencilerimizin okul kantinlerinde faydalı gıda alternatifleri ile tanışması ve abur cubur dediğimiz beslenme kültüründen mümkün olduğunca uzak kalmaları açısından da hayırlı bir başlangıç yapmış bulunuyoruz. Düşündük ki sadece seçenek sunmak yetmez, bu işi anlayacakları dille onlara anlatmak da boynumuzun borcudur. Bu bağlamda Gıda Yem Şubesi’ndeki arkadaşlarımız tarafından verilen bu eğitimi karar aşamasından itibaren destekliyor, kendilerine teşekkür ediyorum.” Öğrencilerin yoğun ilgisi ve aktif katılımlarıyla geçen eğitimlere önümüzdeki dönemlerde de devam edilecektir.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Nail Kırmacı,
Yorumlar
Haber Yazılımı